Анна Малюзенко: Це стажування – одне із найбільш незабутніх вражень у моєму житті з точки зору особистісного зростанняВраження студентки від лінгвістичного стажування у Франції

«Сьогодні спілкуємося зі студенткою 3-го курсу факультету педагогічних технологій та освіти впродовж життя Малюзенко Анною, яка впродовж липня 2023 року проходила лінгвістичне стажування у Франції», - йдеться в повідомленні news.ztu.edu.ua.

– Декілька слів щодо організації, яка запросила тебе на стажування.

– За сприяння громадської організації “Пам’яті життя Бальзака та Ганської” я мала можливість пройти стажування на запрошення Lions Clubs International – найбільшого у світі клубу, заснованого Мелвіном ДЖОНСОМ, філософію якого можна підсумувати таким реченням:

“Ви не зможете далеко піти в житті, якщо не почнете робити щось для когось іншого”. Абревіатура LIONS, що розшифровується як “Свобода, Інтелект, Безпека Наших Націй”, і девіз “Ми Служимо”, підсумовують ідеал її членів: розгортати сучасний гуманізм, незалежно від раси, релігії чи національності.

Lions Clubs International має консультативний статус при ООН, ЮНЕСКО, ЮНІСЕФ, ВООЗ та Раді Європи. Клуб організовує різні заходи, до яких залучає франкомовну молодь з усього світу. Наприклад, молодіжні обміни, літні університети з економіки або музики, канікулярний пленер для дітей з соціально неблагополучних сімей, конкурси красномовства та музики для підтримки молодих талантів. Міжнародний франкомовний центр Grand Est (місто Страсбург), в якому я стажувалася, цього року обрав напрям «Наука та гуманізм». Девіз цьогорічної літньої кампанії : «Повернемо Землі те, що ми в неї позичили».

Користуючись нагодою, я хотіла б подякувати голові ГО “Пам’яті життя Бальзака та Ганської” Жану Рошу та незмінному директору ТРЦ «Галерея Бальзака» Тимоте Малонга за надану мені можливість повчитися та відпочити у Франції.

– Які твої враження від стажування та можливості удосконалити французьку у Франції?

– Це стажування – одне із найбільш незабутніх вражень у моєму житті з точки зору особистісного зростання. Ми брали участь у кількох конференціях на тему екології, економіки та політики. Наш перший візит був до спеціальної організації, що займається захистом навколишнього середовища – API (Ardennes Patrimoine Insertion). Ми взяли участь у майстер-класі Fresque du Climat. Учасники заходу створили фреску, яка показує механізми зміни клімату. Загалом було дуже цікаво.

Під час нашого візиту до Європейського парламенту ми взяли участь у рольовій грі в якості депутатів Європейського парламенту, щоб навчитися вести дебати стосовно прийняття екологічних законовведень. Під час візиту до Сенату ми познайомились з політичною системою Франції.

– А як ви відпочивали?

– Ми багато подорожували. Я мала нагоду відвідати багато чудових міст східної Франції: Шарлевіль-Мизєр, Реймс, Еперне, Шалон-ан-Шампань, Верден, Страсбург, Саверн, Мюлуз. Маю незабутні враження від відвідування Парижу; я все життя мріяла побувати у французькій столиці.

Оскільки наш центр знаходиться в регіоні, який відомий в усьому світі своїми шампанськими винами, ми відвідали величезні виноградники, познайомились з історією та традиціями виготовлення шампанського і, навіть, побували на дегустації різних його видів.

– У стажуванні взяли участь молоді люди з усіх континентів. Як ви спілкувались? Чи виникали якісь труднощі?

– Ми всі франкофони і спілкувалися французькою мовою. Рівень моєї французької був достатнім, щоб спілкування було комфортним. Я щаслива тим, що маю можливість вивчати французьку мову в «Житомирській політехніці», тому що ця європейська мова – це мова чудових можливостей, однією з яких я скористалася цього літа. Наше спілкування дало нам можливість насолоджуватись багатством глобальних поглядів та думок.

До речі, впродовж усього стажування кожен стажер мав можливість познайомити інших стажерів зі своєю країною, її історією та культурою. Я дізналася багато цікавого про інші країни. І, звичайно, знайомила всіх з Україною.

– З якими думками ти повернулася? Що ти взяла для себе?

– За час, який я провела з іншими молодими людьми з усього світу, я змогла усвідомити, що, окрім наших культурних відмінностей, ми всі поділяємо ті самі мрії, спрямовані на покращення нашого світу.AliExpress WW

lamoda ru

Banggood WW