Як «Аврора» популяризує сортування сміття у Полтаві17 червня у Полтаві по вулиці Котляревського, 38/40, запрацював перший пункт сортування від «Аврора Мультимаркет». Спершу у пункті приймали лише п’ять видів відходів – пластик, скло, метал, алюміній та папір. Зараз цей перелік розширили до кількох десятків найменувань. Як працює пункт сьогодні, які товари можуть виготовляти, переробляючи відходи, та які подарунки презентує «Аврора» тим, хто здає найбільше сміття – дізнавався журналіст 0532.ua.

«У Полтаві є екосвідомі люди, які вдома сортують на сім видів пластику»

Екскурсію пунктом сортування для мене проводить Наталія Ізюмець, директорка із якості компанії «Аврора». Всередині справа на стіні висить інформаційне табло, на якому можна відслідкувати інформацію про кількість зданого сміття, залучених осіб та кількість разів, скільки до пункту приносили відходи. У день мого візиту цифра зданого сміття – 5 262 кілограми. Всього до сортування залучені 325 осіб, які здали сміття 1 492 рази.

-Це свідчить про те, що до пункту по кілька разів приходять одні й ті ж люди, які постійно сортують. У Полтаві є такі екосвідомі люди, які вдома сортують на сім видів пластику, - ділиться пані Наталія.

У спеціальній діаграмі можна також побачити, якого виду сміття до пункту несуть найбільше.

У пункті сортування від «Аврори» спочатку було всього п’ять контейнерів – для алюмінію, пластику, скла, металу та паперу. Поступово цей перелік значно розширили. Сьогодні у пункті приймають і різні види пластику, і скло – біле та синє, і алюмінієві аерозольні балончики, і фольгу, і ще багато інших різновидів відходів.

Як «Аврора» популяризує сортування сміття у Полтаві (ФОТО, ВІДЕО), фото-1

Втім, приймають у пункті все ж таки не все. Наприклад, не приймають будь-які вироби із ПВХ (полівінілхлориду). Він містить хлор і під час нагрівання виділяє небезпечні для довкілля токсичні сполуки.

До виробів із ПВХ належать:

-Труби,

-Підвіконня,

-Плінтуси,

-Пластикові картки,

-Віконні рами,

-Клейонка,

-Лінолеум,

-Вінілові платівки,

-Банери.

Із батарейок та електронних сигарет роблять акумулятори для дронів, пластик йде на переробку і стає товарами на полицях мережі «Аврора»

Частині відходів, які приймають у пункті сортування, після переробки дають нове життя. Так, тут можна здати батарейки та електронні сигарети, які завдяки спільному проекту «Аврори» та «Rozetka» переробляють на акумулятори для дронів.

Із упаковок тетрапак, які теж можна здати у пункті, Зміївська паперова фабрика робить спеціальну домішку до асфальту, яку продає за кордон.

Із відходів паперу після переробки виготовляють туалетний папір «Обухів» та паперові рушники «Диво», які потім можна купити в мережі "Аврора".

Пластикові відходи певного виду потрапляють на переробку до полтавської компанії «Явір Пласт». Ця компанія вже п’ять років займається вторинною переробкою пластику із «Аврори».

Загалом, у магазинах мережі можна купити вішаки, стаканчики, органайзери для дрібних речей, які виготовлені (частково) із переробленого пластику.

У майбутньому представники «Аврори» планують зробити презентації компаній-переробників: які товари та як саме вони виготовляють із відходів.

А за місяць-два просто у пункті можна буде придбати ті товари, які виготовляють завдяки переробці.

Заохочування до сортування

У перший місяць роботи пункту сортування для найбільш активних полтавців проводили розіграш. Були люди, які вдома відсортовували і 120, і 200, і навіть 500 кілограмів. Усіх їх заохочували невеличкими наборами із подарунками.

Подарунки для активних відвідувачів пункту сортування.

Так, до речі, роблять не в усіх містах України. До прикладу, у Києві, щоб здати пакетик вже відсортованого сміття на подібний пункт потрібно сплатити 200 гривень, якщо сортувати його будуть працівники пункту – то 500 гривень.

-Уявляєте, кияни тиждень накопичують сміття і потім сплачуть гроші, щоб його здати. У нас це – унікальна тема, коли «Аврора» відкрила стаціонарний окремий пункт сортування, щоб просто покращити громаду!

Також відвідувачів пункту пригощають кавою та дарують їм пакети для подальшого сортування сміття.

Після відвідин пункту і залишених тут відходів можна також зробити селфі у фотозоні із усвідомленням своєї причетності до покращення екологічної ситуації у Полтаві.

-Люди усвідомлюють важливість того, що вони не просто викидають це сміття в урну, не вивозять його на Макухівку, а спільно покращують екологічний стан у місті! – наголошує пані Наталія.

У майбутньому кількість пунктів сортування планують збільшувати та розширювати їх. Зараз же «Аврора» шукає людей, які зможуть зробити творчі, креативні речі із пластика. Наприклад, арт-об’єкт у вигляді дракона із пластику.

-Щоб додатково заохочувати людей і демонструвати їм, що зі сміття можна робити все – і товари, і красиві речі!

Нагадуємо, що пункт сортування працює за адресою: Полтава, вул. Котляревського, 38/40.
Раніше ми розповідали, що "Аврора" ініціювала вивчення економіки у школах області.
Стежте за цікавими новинами у нашому Telegram.AliExpress WW

lamoda ru

Banggood WW