Кабмін змінив правила держзакупівель поза системою ProzorroУряд вніс зміни до правил проведення публічних закупівель товарів, робіт та послуг під час дії військового стану та протягом 90 днів з дня його припинення. Постанова уряду №952 вже опублікована.

Про це повідомляє Дзеркало тижня.

Зокрема, для закупівель на суму від 50 тисяч гривень, які будуть вироблятися поза електронною системою Prozorro, тепер для укладання прямого контракту потрібно буде оприлюднити у системі узгоджене керівником замовника обґрунтування.

Крім того, уряд скасував можливість придбання у деяких випадках товарів та послуг від 100 тисяч гривень, послуг з поточного ремонту від 200 тисяч гривень та робіт вартістю від 1,5 мільйона гривень шляхом укладання прямого договору без застосування відкритих торгів чи електронного каталогу для закупівлі товару.

Також виключена можливість спрощеної процедури, коли замовник не міг дотриматися (з документальним підтвердженням цього) термінів закупівлі із застосуванням відкритих торгів або електронного каталогу, якщо це стосувалося проведення заходів щодо мобілізації та цивільного захисту; облаштування місць проживання ВПО; облаштування чи ремонту споруд цивільного захисту (укриттів) чи підготовки до опалювального сезону.

Закупівлі без торгів у Prozorro у разі неможливості дотримання термінів тепер неможливі і для товарів, робіт та послуг, необхідних для забезпечення роботи об'єктів критичної інфраструктури І чи ІІ категорії та інженерно-технічних заходів щодо захисту об'єктів критичної інфраструктури ПЕК.

Водночас уряд прописав неможливість відмови в участі у закупівлі через Prozorro та відхилення відповідної тендерної пропозиції учасника, до якої Україною застосовано відповідну санкцію, якщо активи такого учасника вже були передані до управління Нацагентства з виявлення, розшуку та управління активами, отриманими від злочинів ( АРМА).

"Тендер через Prozorro сам по собі не гарантує автоматичного позитивного результату. Багато хто пам'ятає випадки, коли закупівля відбулася прозоро, конкурентно і за правилами, але обґрунтованість потреби або умови закупівлі викликали суспільний резонанс. Тому ця зміна покликана насамперед покращити якість роботи тих, хто оголошує тендер", - пояснила рішення перший віце-прем'єр-міністр – міністр економіки Юлія Свириденко.

Читайте також: Криворізький медзаклад шукає фірму, яка відремонтує авто після ДТП.

Слідкуйте за новинами в Telegram. 

Підписуйтесь на нашу сторінку в Facebook. 

Читайте нас на Google NewsAliExpress WW

lamoda ru

Banggood WW