Декомунізація на Полтавщині триває: у Кобеляках демонтували пам’ятник «Борцям за владу Рад»У місті Кобеляки Полтавського району на вимогу Полтавського офісу Українського інституту національної пам’яті (УІНП) комунальні служби місцевої територіальної громади демонтували незаконний комуністичний пам’ятний знак.

У офіційній відповіді за підписом Кобеляцького міського голови Олександра Копельця зазначено : «Повідомляємо, що пам’ятний знак «Борцям за владу рад, які загинули у Кобеляцькому районі» в м. Кобеляки демонтовано».

«Дякую виконкому Кобеляцької міської ради за належне виконання декомунізаційного законодавства. Знак був символікою комуністичного тоталітарного режиму та підлягав обов’язковому демонтажу», - прокоментував подію регіональний представник УІНП в Полтавській області Олег Пустовгар. Він акцентував на тому, що згідно з підпунктом «д» пункту 4 частини першої статті 1 Закону України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки» до символіки комуністичного тоталітарного режиму віднесено «пам’ятники і пам’ятні знаки, написи, присвячені подіям, пов’язаним з діяльністю комуністичної партії, із встановленням радянської влади на території України або в окремих адміністративно-територіальних одиницях, переслідуванням учасників боротьби за незалежність України у XX столітті».

Нині на місці, де возвеличувалися вороги незалежності Української Народної Республіки, розмістили квіткову клумбу.

Декомунізація на Полтавщині триває: у Кобеляках демонтували пам’ятник «Борцям за владу Рад», фото-1Декомунізація на Полтавщині триває: у Кобеляках демонтували пам’ятник «Борцям за владу Рад», фото-2

Полтавський офіс УІНПAliExpress WW

lamoda ru

Banggood WW