Хто має право вручати повістки українцям: озвучено повний список уповноважених осібВ Україні виникає чимало непорозумінь щодо деяких питань мобілізації, зокрема щодо процедури вручення повісток.

Про те, хто на сьогоднішній день може вручати повістки військовозобов'язаним громадянам, розповів представник командування Сухопутних військ ЗСУ Володимир Фітьо.

Законні способи вручення повісток в Україні

Як пояснив Володимир Фітьо, згідно із законом, повістки військовозобов’язаним можуть вручати такі особи:

  • представники ТЦК та СП;
  • керівники підприємств усіх форм власності;
  • представники ЖЕКів і ОСББ;
  • селищні голови, старости й представники територіальних громад.

Це ті особи, які можуть вручати повістки військовозобов'язаним для того, щоб вони з'явилися у свій ТЦК і СП для проходження медичної комісії та уточнення своїх військово-облікових даних, – зазначив військовий.

При цьому повістка має бути вручена особисто в руки громадянину. У разі його відсутності за місцем проживання повістку можна вручити одному з членів його сім’ї або сусідові, однак такий спосіб вручення не зобов’язує військовозобов'язаного прийти до ТЦК.

Чи можна залишати повістки у поштовій скриньці або у дверях

За словами військового, залишати повістки у поштових скриньках чи в дверях квартир – незаконний спосіб вручення. Такі документи не мають юридичної сили, тому громадяни не зобов'язані виконувати вимоги, які в них зазначені.

Не є нормою застосування сили або проникнення до житла громадян з боку представників ТЦК.

Якщо ви зіткнулися з порушенням ваших прав із боку представників ТЦК, ви можете звернутися в поліцію або на гарячу лінію Міністерства оборони. Усі такі випадки фіксуються та розслідуються, — заявив Фітьо.AliExpress WW

lamoda ru

Banggood WW