Підтримали 248 депутатів: закон про легалізацію медичного канабісу в Україні ухваленоУкраїнський парламент 21 грудня 2023 року ухвалив закон про легалізацію медичного канабісу в другому читанні. За прийняття документу проголосували 248 нардепів. Таку інформацію повідомив у своєму Telegram народний депутат Ярослав Железняк.

Ухвалення законопроєкту нарешті відбулося через півтора року після реєстрації. Основна мета документу - розширення доступу пацієнтів до ліків на основі канабісу. Влітку 2022 року законопроєкт ухвалили в першому читанні, після чого документ довго доопрацьовували, вносили правки.

Профільний комітет ВР вніс майже 900 правок, більшість з яких торкнулося таких питань, як доступ до лікування і контроль за виробництвом препаратів на основі канабісу.

Ухвалення цього законопроєкту дасть змогу створити механізм для контрольованого використання рослин роду конопель в Україні в медицині та науці. Пацієнти з раком та багатьма іншими захворюваннями отримають доступ до необхідного лікування, – зазначили у МОЗ.

В Україні понад 6 млн людей щодня страждають від нестерпного болю, якого можна позбутися завдяки медпрепаратам на основі канабісу. Серед них хворі на онкологію, епілепсією, ветерани із симптомами посттравматичного стресового розладу, люди з хворобою Паркінсона та іншими важкими патологіями.

Виробництво ліків жорстко контролюватиметься на усіх етапах. Вирощувати зможуть лише юрособи, які отримають відповідну ліцензію та GMP-сертифікат, під цілодобовим відеонаглядом із доступом для Нацполіції, – зазначив Ярослав Железняк.

Закон буде введено в дію через півроку після його офіційного опублікування. За словами Железняка, це відбудеться у другому півріччі 2024 року.AliExpress WW

lamoda ru

Banggood WW