"В Україні відключатимуть електроенергію конкретно цим громадянам": хто перебуває у зоні ризику і як уникнути найважчогоВ "Укренерго" назвали категорію споживачів, яким відключатимуть світло за борги. Йдеться не про побутових споживачів, а про промислові об'єкти. Деякі підприємства заборгували за електроенергію понад 30 мільярдів гривень. Із боржниками вирішили боротися радикальними методами.

Як інформує "biz.today.ua", до кінця 2023 року "Укренерго" відключить електрику боржникам, які споживають електроенергію на балансуючому ринку і не оплачують рахунки. Відключатимуть електроенергію тим споживачам, заборгованість яких сукупно перевищує 30 мільярдів гривень.

Голова правління компанії Володимир Кудрицький додав, що відключення не торкнеться об'єктів критичної інфраструктури.

В Україні будуть відключати електроенергію через борги: хто перебуває у зоні ризику

В Україні будуть відключати електроенергію через борги: хто перебуває у зоні ризику

Якщо не вживати жодних заходів, то борг зростатиме й надалі. На сьогоднішній день сума заборгованості підприємств перед "Укренерго" досягла 30,1 мільярда гривень на балансуючому ринку, і є тенденція до нарощування дебіторської заборгованості.

Найбільший борг "висить" на компанії "Укрінтеренерго". Багато споживачів вважають, що можуть не платити за електроенергію, і їх під час війни все одно не покарають. Однак, це не так.

Держава визначила понад 5,5 тисяч підприємств, яких не можна відключати від електроенергії. Серед них – об'єкти критичної інфраструктури:

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин: водоканали; теплокомуненерго; муніципальні підприємства; державні шахти; обленерго.

Однак у цьому списку опинилися і випадкові підприємства, які не повинні мати пільгу на оплату електроенергії. Саме тому зараз списки переглядаються, а боржників змусять заплатити за використані кіловати, інакше їх просто позбавлять споживання.AliExpress WW

lamoda ru

Banggood WW