У Запоріжжі презентували нове комунальне підприємство "Муніципальна варта": чим воно буде займатисяСьогодні, 7 червня, у Запорізькій міській раді презентували нове комунальне підприємство "Муніципальна варта", яке окрім послуг охорони та громадського порядку, буде ще слідкувати за порушеннями в сфері благоустрою, а також охопить рятувальні роботи в межах міста.

Про це стало відомо під час брифінгу в міськраді.

"Це питання про створення Муніципальної варти обговорювалося ще до повномасштабної війни, а зараз воно набуло ще більшої актуальності. У військовий час завдань стає все більше і більше. Тому ми створюємо Муніципальну варту, яка буде нести завдання у сфері охорони громадського порядку та в інших питаннях. Зараз ми вже підписали угоду з КП «Запоріжринок»в частині протидії незаконної торгівлі" - прокоментував секретар міськради Анатолій Куртєв.

Штатна чисельність новоствореного КП складає 46 осіб, але керівник підприємства Дмитро Охріменко зізнається, що поки штат заповнений лише частково – набрали поки 14 інспекторів охорони громадського порядку та 7 співробітників загального відділу. Набір до Муніципальної варти все ще триває.

«Серед основних сфер діяльності – охоронні послуги, а саме забезпечення захисту майна Запорізької територіальної громади. Одна з функції – взаємодія з правоохоронними органами в частині попередження та виявлення правопорушень, складання адміністративних протоколів. Муніципальна варта буде займатися виявленням правопорушень у сфері благоустрою, також передбачені завдання у сфері рятувальної діяльності, реагування на надзвичайні події техногенного та природного характеру. На першочерговому етапі охорона громадського порядку буде здійснюватися в двох районах міста», - розказав Дмитро Охріменко.

Планується, що муніципальна варта буде займатися охороною комунальних об'єктів (зараз це робить Поліція охорони та приватні структури) і завдяки цьому бюджет міста зможе зекономити близько 20 мільйонів гривень. При цьому на саме створення підприємства, закупівлю форменого одягу, обладнання та зарплати виділили 10,1 мільйона гривень з бюджета міста.

«У нас забюджетовано трохи більше 10 мільйонів на цей рік. Це, перш за все, видатки, які пов'язані з оплатою в праці, матеріально-технічне забезпечення - починаючи від комп'ютерів, закінчуючи відповідною формою, засобами, які мають бути в комплекті. Ми розуміємо, що відразу не можемо казати про якусь окупність на першому етапі, а це охорона громадського порядку і функції контролю. Надалі послуги будуть розширюватися і ми зможемо брати участь уже у тендерних процедурах і заключати договори на фізичну охорону, приміщень і будівлі», - зазначив директор департаменту муніципального управління Віталій Лисенко.

Співробітники Муніципальної варти наділені повноваженнями на складання адміністративних протоколів. Окрім охорони об’єктів, вони можуть боротися зі стихійною торгівлею, реагувати на встановлення незаконних МАФів та рекламних конструкцій, забезпечувати охорону громадського порядку.

"Ми вивчали практику інших міст України, де була створена Муніципальна варта. Ми опрацювали, як організоване таке підприємство в великих містах, досвід та концепцію ми поклали для розробки проекту створення Муніципальної варти. Наше місто зараз є дуже близьким до фронту і у поліції в рази збільшилася кількість завдань. З одного боку, Муніципальна варта зможе в деяких питаннях розгрузити поліцію, а з другого боку це дозволить розробити ефективний механізм нашої співпраці при виявленні та протидії правопорушень. Це не лише охорона, стихійна торгівля, а ще контроль за станом благоустрою, дотримання законодавства поводження з тваринами та багато інших задач», - поділився Віталій Лисенко.

В мерії також зазначають, що в рамках оптимізації, у склад муніципальної варти частко увійшли співробітники водолазно-рятувальної служби, які займаються допомогою населення на міських пляжах. Також, планується, що у варту також поступово ввійде Інспекція з благоустрою, бо завдання цих двох структур частково пересікаються.

Підписуйтесь на наш канал в Telegram, щоб не пропустити важливі новини міста та області.AliExpress WW

lamoda ru

Banggood WW