У Чернівецькій області досліджують стічні води на віруси і патогениУ Чернівецькій області реалізовується проєкт епідеміологічного нагляду за стічними водами.

У Чернівецькій області почали вести епідеміологічний нагляд за стічними водами, - повідомила Чернівецька обласна рада.

Дослідження показали, що аналіз господарсько-побутових стоків може виявити віруси у випадку, якщо вони почнуть масово поширюватися серед населення, але ще не виявлені у перших пацієнтів. Адже виділення патогенів починається за кілька днів до перших симптомів хвороби.

Через оцінку вірусного навантаження на COVID-19 та грип у стічних водах, можна оцінити реальну картину поширення інфекції в регіоні, зокрема й серед безсимптомних носіїв та тих, хто не звернувся до лікаря.

У декількох регіонах України такий метод протестували на виявлення грипу в минулому епідеміологічному сезоні. Це дозволило спрогнозувати епідситуацію на два тижні раніше, аніж іншими методами.

Новий метод контролю захворюваності на COVID-19 та грип запроваджується у дев’яти областях України. Львівська, Чернівецька, Кіровоградська та Дніпропетровська розпочали із жовтня 2022 року, ще у п’яти – Чернігівській, Київській, Житомирській, Рівненській та Вінницькій – такий вид нагляду буде впроваджуватися цього року.

Ще не підписані на наш Telegram канал? Зробіть це зараз

Слідкуйте за нашими оновленнями у Viber (новини Чернівців)AliExpress WW

lamoda ru

Banggood WW