На Житомирщині поліцейські розшукали причетного до ошуканстваДнями до правоохоронців звернувся 40-річний містянин із заявою про заволодіння його мобільним телефоном шахрайським шляхом.

Чоловік розповів, що у середині грудня знайомий попросив у нього скористатися ґаджетом упродовж нетривалого часу. Втім, ні в обіцяні терміни, ні згодом телефон не повернув. Він всіляко уникав зустрічі з власником та ігнорував його вимоги віддати чужу річ.

Поліцейські розшукали чоловіка, на якого вказав заявник: 42-річний житель Коростишівської громади визнав свою провину, гаджет у нього вилучили. Встановлено, що чоловік раніше вже був засуджений за майнові злочини.

Слідчі кваліфікували його дії за ч. 2 ст. 190 (Шахрайство) КК України. Відповідно до чинного законодавства чоловікові може загрожувати покарання у вигляді значного штрафу або виправних робіт на строк від 1 до 2 років, або обмеження волі на строк до 5 років, або позбавлення волі на строк до 3 років.

Водночас поліцейські нагадують: аби не потрапити у подібну ситуацію та не втратити свої гаджети не передавайте нікому до рук свої телефони, планшетні комп’ютери та іншу техніку, якщо з таким проханням до вас звертаються під різними сумнівними приводами. Якщо йдеться про тимчасове користування – укладіть хоча б найпростішу письмову угоду із зазначенням умов користування та повернення ваших речей;

  • у випадку, коли на вулиці вас просять терміново зателефонувати під приводом викликати «швидку допомогу», повідомити про злочин, інших екстремальних обставин – зробіть це самі, уточнивши адресу та дані того, хто потребує допомоги;
  • батькам необхідно щоразу нагадувати про обережність власним дітям. Розкажіть їм, що не можна вихвалятися модними ґаджетами, особливо серед незнайомців, у громадському транспорті, на вулиці тощо. Варто ігнорувати прохання однолітків та дорослих «подивитися», як працюють функції телефону, пограти в гру, послухати музику тощо;
  • віддаючи ґаджети у ремонт, для гарантійного обслуговування тощо, вимагайте відповідне документальне підтвердження прийнятих у вас речей, чітко обговорюйте терміни виконання робіт, користуйтеся перевіреними сервісними службами.

Поліція Житомирської області 

На Житомирщині поліцейські розшукали причетного до ошуканства, фото-1

AliExpress WW

lamoda ru

Banggood WW