На Буковині випадок правця: що треба знати про хворобуУ Чернівецькій області зареєстрували випадок хвороби, яка може бути правцем.

На Буковині 45-річний чоловік звернувся зі скаргами на гнійну рану стопи, далі у нього з'явились тризм м'язів обличчя, напруження м'язів шиї, плечового поясу та потилиці. Зараз він перебуває у лікарні, зокрема, постраждалому ввели протиправцевий імуноглобулін, - повідомляє Чернівецька ОВА.

За останні 10 років буковинець не отримував щеплення від правця.

Правець не передається від людини до людини. Захворіти можна, тільки якщо пошкоджуються шкіра та слизові оболонки.

Правець може призвести до ускладнень і смерті. Перші симптоми можуть з’явитися протягом 5–21 дня після інфікування. Це м’язові судоми, ускладнене ковтання, головний біль, лихоманка та надмірне потовиділення.

У разі підозри на інфікування чи появи симптомів негайно зверніться до лікаря. Ризики смерті від правця - від 10 до 70%, залежно від своєчасного лікування, віку та стану здоров’я.

Зручний формат новини у нашому Viber

Єдиний надійний спосіб захиститися від правця - вакцинуватися. 

Щеплення проти правця, дифтерії та кашлюка за Календарем щеплень проводять за графіком у 2, 4, 6 та 18 місяців. Ревакцинація у 6 років та 16 років. З 26 років планова ревакцинація для дорослих обов’язкова кожні 10 років. 

Читайте: Донорство рятує життя: Чернівецький центр крові просить допомогиAliExpress WW

lamoda ru

Banggood WW