"Христос хрещається - В річці Йордан!", - як віряни на Криворіжжі відзначали Богоявлення, - ФОТО, ВІДЕО"Христос хрещається - у річці Йордан!", - так промовляли сьогодні, 6 січня, християни деяких українських церков під час урочистих літургій з нагоди Хрещення Господнього (Богоявлення).  Це третє, найбільше й завершальне свято різдвяно-новорічного циклу. У народі воно має кілька назв: Водохреще, Водохреща, Водохрестя, Водощі, Йордан, Ордань. 

Як повідомляє сайт 0564.ua, літургія з нагоди Хрещення Господнього відбулась, зокрема, у парафії великомученика і цілителя Пантелеймона Православної церкви України (с.Вільне Криворізького району).

Свято присвячене події, коли Іоан Хреститель охрестив Ісуса Христа в річці Йордан. За новоюліанським календарем це свято відзначають сьогодні, 6 січня.

За традицією нині відбувалось освячення води. 

Священники окроплювали парафіян водою, приказуючи: "Христос хрещається!". Віряни на це відповідали: "У річці Йордан!".

Також відчайдухи могли зайти у холодну воду на водоймах, хоча масового пірнання і не було (напередодні поліція звернулась з проханням не влаштовувати масових водохрещенських купань).

Нагадаємо, переважна більшість православних церков світу перейшла на новоюліанський календар. Для вірних цих церков Різдво було 25 грудня, а 6 січня вже настало свято Богоявлення, а також свято Хрещення Господнього. 

Слідкуйте за новинами в Telegram. 

Підписуйтесь на нашу сторінку в Facebook. 

Читайте нас на Google News.AliExpress WW

lamoda ru

Banggood WW