«Привіт, позич гроші до завтра»: на Житомирщині жінка стала жертвою аферистів«Привіт, позич гроші до завтра»: поліцейські радять, як не стати жертвою Інтернет- шахраїв.

Зламавши акаунт, аферисти надсилають друзям та знайомим приватні повідомлення з проханням позичити кошти. Тож, отримавши таке прохання, переконайтеся, що з вами спілкується саме той, хто просить про позику.

В таку аферу потрапила 40-річна бердичівлянка, яка отримала у месенджері від знайомої прохання позичити 15 000 гривень. Тож жінка без вагань зробила переказ на вказану у повідомленні картку. А згодом зв’язаласяся з подругою та дізналась, що насправді вона не потребувала такої допомоги. Нині поліцейські встановлюють причетних до шахрайства.

Як же захиститися від такого виду ошуканства?

По-перше, необхідно дбати про захист свого мобільного гаджета та застосунків, що на ньому встановлені. Для цього необхідно використовувати надійні паролі для розблокування телефону чи планшета. Також обов’язково встановлюйте двофакторну автентифікацію для входу у месенджери та соціальні мережі. Періодично змінюйте паролі, дотримуючись основних правил їх формування (не використовуйте власне ім’я, дату народження та інші відомості, які можна легко дізнатися про вас. Користуйтеся різним регістром символів, змінюйте мовну розкладку клавіатури тощо).

По-друге, якщо вам надходить повідомлення від рідних чи знайомих з проханням про грошовий переказ, не поспішайте. Для перевірки, чи дійсно насправді вони потребують вашої допомоги, зателефонуйте та перепитайте про це, уточніть суму та номер рахунку. Або ж у переписці поставте кілька питань, відповіді на які може знати лише справжній власник акаунта. Лише переконавшись у тому, що дійсно спілкуєтеся з ним, вирішуйте, чим і як можете допомогти.

Будьте розсудливими, аби не дозволити шахраям збагатитися вашим коштом!

Поліція Житомирської областіAliExpress WW

lamoda ru

Banggood WW