Рашисти розстріляли ще трьох українських військовополонених,- ВІДЕОРосійські терористи продовжують вчиняти воєнні злочини в Україні. Орки знову  розстріляли українських військовополонених.

Як повідомили в Офісі генпрокурора, під Запоріжжям рашисти розстріляли трьох українських військовополонених. 

За даними слідства, військовослужбовці армії рф у грудні 2023 року під час бойового зіткнення із Силами оборони України поблизу населеного пункту Роботине Запорізької області взяли у полон трьох українських захисників. Через годину, у порушення ст. 3 Женевської конвенції про поводження з військовополоненими, окупанти їх розстріляли. Відео розстрілу з'явилось в інтернеті.

За процесуального керівництва Запорізької обласної прокуратури розпочато кримінальне провадження за фактом порушення законів та звичаїв війни, поєднаного з умисним вбивством (ч. 2 ст. 438 КК України).

Пізніше  керівник Департаменту протидії злочинам, вчиненим в умовах збройного конфлікту, Офісу Генпрокурора Юрій Бєлоусов розповів, що прокурори перевіряють причетність військовослужбовців 76-ї десантно-штурмової дивізії рф до розстрілу українських військовополонених в Запорізькій області:

- Ми маємо підстави вважати, що до здійснення цього злочину має відношення 76-та десантно-штурмова дивізія рф, ці дані наразі перевіряються. Зазначена дивізія вже відома воєнними злочинами під час повномасштабного вторгнення в Україну, зокрема під час окупації Київщини.

На сторінці Десантно-штурмових військ ЗСУ розмістили відео страти українських воїнів та зазначили, ці кадри – "черговий доказ воєнного злочину військовослужбовців збройних сил російської федерації".

- Невстановлені особи з числа військовослужбовців зс рф чи інших військових формувань держави-агресора, діючи умисно, в порушення законів та звичаїв війни, перебуваючи на лінії бойового зіткнення в одному з районів Запорізької області, у порушення ст. 3 Женевської конвенції про поводження з військовополоненими від 12.08.1949 р., а також інших норм міжнародного гуманітарного права, умисно вбили людей, захищених в умовах збройного конфлікту. А саме, 3 військовослужбовців 82-ї окремої десантно-штурмової бригади ДШВ ЗС України, які вибули зі строю внаслідок потрапляння у полон (hors de combat) після отримання поранень та контузій різних ступеней тяжкості... Правда на нашому боці. Нас не зламати! Ми помстимося за кожного українця, за кожен клаптик землі, на яку терористична росія принесла горе. Ворог буде покараний!,- говориться у повідомленні.

Нагадаэмо, за півроку в ООН зафіксували шість випадків страт українських військовополоненихAliExpress WW

lamoda ru

Banggood WW