Скільки церков відмовились від московського патріархату на БуковиніВ Україні майже 600 церков перейшли до Православної церкви України. Скільки ж на Буковині відмовились від московського патріархату?

На Буковині 13 церков залишили московських патріархат, перейшовши до Православної церкви України станом на 25 грудня 2023 року. 

Про це повідомляє Опендатабот.

У Чернівецькій області залишаються церкви УПЦ МП. Згідно з даними реєстру, всього їх на території області 369. Наприклад, у сусідній Франківщині церков московського патріархату 18, стільки ж у Львівській області. 

Скільки церков відмовились від московського патріархату на Буковині, фото-1

Усе цікаве та найважливіше читайте у нашому Telegram

Серед сусідніх областей зараз найбільша їх кількість на Хмельниччині - 506. Але від початку повномасштабного вторгнення у Хмельницькій області 125 церков вже перейшли до ПЦУ.

Залогом в Україні на Донеччині знаходиться найбільше церков УПЦ МП - 683, потім Вінницька область - 534 та у Дніпропетровській області - 527. 

Скільки церков відмовились від московського патріархату на Буковині, фото-2

Будьте в курсі головних новин першими, слідкуйте за нами у  Viber

З початком повномасштабної війни 589 релігійних громад перейшли від московського патріархату до ПЦУ. 

Але в Україні досі діють 8193 церкви УПЦ МП. З них 8199 у своїй назві не вказали приналежність до московського патріархату. Хоча згідно зі змінами до закону «Про свободу совісті та релігійні організації», які вступили в силу до початку повномасштабного вторгення рф в Україну церкви та релігійні установи повинні змінити свою назву в Єдиному державному реєстрі так, аби було зрозуміло, що організація належить до московського патріархату. 

Читайте також:

  • Як радянська влада зіпсувала святкування Різдва та Нового Року в Україні
  • Як чернівчани зустрічатимуть 2024 рік - опитування


AliExpress WW

lamoda ru

Banggood WW