Мобілізація, відстрочка та демобілізація: про що говорив Залужний на пресконференції26 грудня головнокомандувач Збройних сил України Валерій Залужний провів пресконференцію, де відповів на запитання щодо нового законопроєкту про мобілізацію та прокоментував заяву президента України, щодо потреби 450-500 тисяч осіб для успішного проведення бойових дій.

Головнокомандувач ЗСУ зазначив, що військове командування виконує функції захисту держави, і відповідно, формує свої запити на потребу боєприпасів, зброї та людського ресурсу. Втім Валерій Залужний сказав, що запиту на 450-500 тисяч осіб військове командування не робило.

«Військове командування продовжує виконувати функції захисту держави, відповідно, формує свої запити на боєприпаси, на зброю, і, відповідно, на людський ресурс. Це робиться на постійній основі. І ми не робимо це якимось окремим форматом на Кабмін чи Верховну Раду. Що стосується безпосередньо цієї цифри, то ми цю цифру сформували, врахували її на наступний рік, вона, звісно, враховує покриття поточного некомплекту, формування нових частин, а також прогнозування наших втрат. Озвучувати цю цифру, або окремі розділи по цих цифрах я не можу. Це є військовою таємницею», - прокоментував Залужний.

Щодо питань відстрочки від мобілізації, ними мають займатися органи виконавчої влади, які будуть визначати, кого призивати або не призивати.

«Кого буде призивати держава – не моя компетенція. Мені потрібні люди, боєприпаси та зброя, щоб продовжувати ведення бойових дій», – зазначив головнокомандувач ЗСУ.

Мова зайшла і про новий законопрєкт про мобілізацію. Валерій Залужний наголосив:

«Жодних подань Збройні Сили не робили на Кабінет Міністрів. І не можуть робити, бо Збройні Сили, Генеральний штаб позбавлені такої функції як законодавча ініціатива. Тому Збройні Сили ніяких документів не подавали та, відповідно, жодних законопроєктів не вносили».

Він зазначає, що Збройні Сили працювали щодо цього питання із Міністерством оборони як суб'єктом законодавчої ініціативи, відповідно у складі робочих груп працювали фахівці.

Щодо мобілізації людей з інвалідністю, Валерій Залужний зазначив, що стан придатності до військової служби має визначати військово-лікарська комісія, а не наявність груп інвалідності.

«Зараз оперування такими поняттями як ІІІ група інвалідності, ІІ група інвалідності не актуальне. Тому що вирішує питання придатності до військової служби не наявність інвалідності, а військово-лікарська комісія. Вона визначає чи придатна людина до військової служби чи не придатна», - сказав Залужний.

За його словами, саме з огляду на це у новому законопроєкті про мобілізацію залишили лише два поняття: придатний і непридатний до військової служби.

«Коли ми дамо відповідь на питання чи придатна людина чи непридатна, то ми дамо відповідь чи треба оперувати питаннями третя група інвалідності, друга група інвалідності. Ми хочемо, щоб військо поповнювали люди, які можуть за своїми фізичними показниками воювати. Але це буде вирішувати військово-лікарська комісія, яка на сьогодні має такі повноваження», - резюмував генерал.

Валерій Залужний зазначив, що новий законопроект необхідний задля відновлення справедливості. Він підкреслює, що Захищати Україну мають усі.

Окрім цього головнокомандувач ЗСУ згадав і про демобілізацію. Генеральний штаб ЗСУ домовився із Міністерством оборони про демобілізацію військових через 36 місяців, однак є певні умови: відсутність загострень на фронті, наявність заміни для військових.AliExpress WW

lamoda ru

Banggood WW