Електронні повістки та зниження призовного віку: Кабмін вніс до Ради новий законопроєкт щодо мобілізації
Кабінет міністрів України зареєстрував у Верховній раді законопроект "Про удосконалення окремих питань мобілізації, військового обліку та проходження військової служби".
Про це у Telegram повідомив постійний представник уряду в українському парламенті Тарас Мельничук.
У законопроєкті зокрема пропонується:
- знизити призовний вік з 27 до 25 років;
- удосконалити процедуру військового обліку призовників, військовозобов’язаних та резервістів;
- запровадити можливість надсилати повістки про виклик до ТЦКСП через електронний кабінет призовника, військовозобов’язаного та резервіста або на електронну пошту;
- у разі невиконання обов'язків військовозобов’язаними та резервістами вносити їх до Єдиного реєстру боржників та застосовувати обмеження: зокрема заборонити виїзд за кордон і проведення операцій з майном, обмежити право керування власним транспортом та отримати посвідчення водія, відмовляти в укладенні кредитного договору, договору позики, призупинити пільги та послуги від держави.
- надати можливість військовослужбовцям, звільненим з полону, відпочити та пройти відновлення шляхом надання їм додаткової відпустки зі збереженням грошового забезпечення тривалістю 90 календарних днів;
- виключити строкову службу як вид військової служби та всіх строковиків звільнити в запас;
- виключити з переліку висновків військово-лікарських комісій висновку про обмежену придатність до військової служби;
- запровадити базову загальновійськову підготовку до 3 місяців для всіх громадян віком від 18 до 25 років при всіх навчальних закладах;
- запровадити базову військову службу за бажанням до 25 років для тих, хто не пройшов базову загальновійськову підготовку;
- залучити до заходів рекрутингу на військову службу центрів надання адміністративних послуг, центрів зайнятості та центрів рекрутингу.
До речі, в інтернет-просторі почала ширитися інформація, що Народний депутат України Мар’яна Безугла пропонує позбавити права на відстрочку від мобілізації осіб з інвалідністю другої групи.
Окрім цього, в рамках законопроєкту хочуть ще мобілізувати інвалідів третьої групи. Пропонуємо ознайомитись із повним списком захворювань, за якими людині присвоюється третя група.
Серед них:
- відсутність одного ока, сліпота на одне око;
- параліч кисті, культя верхньої кінцівки, відсутність пальців;
- культя стегна або гомілки. Укорочення ноги на 7 сантиметрів чи більше.
- відсутність нирки, легкого або сечового міхура;
- кастрація у чоловіків;
- неоперабельний дефект щелепи, при якому людина не може нормально жувати і втрачає вагу;
- карликовість із зростанням нижче 130 сантиметрів у чоловіків.
Якщо Верховна Рада підтримає пропозицію мобілізовувати людей з інвалідністю другої або третьої групи, це, ймовірно, спричинить обурення та ґвалт критики серед громадськості.
Нагадаємо, що у Полтавській громаді мобілізація йде повним ходом.
Стежте за усіма важливими новинами у нашому Telegram.