На Полтавщині хочуть створити ще два нових заказникаПолтавська обласна рада погодила проєкти ботанічного заказника місцевого значення «Гришків ліс», ландшафтного заказника місцевого значення «Нелюбівський» та зміну меж (розширення) регіонального ландшафтного парку «Диканський».

Про оце повідомили в пресслужбі Полтавської ОВА.

Дані проєкти рішень пройшли усі етапи погодження – від затвердження на сесії органів місцевого самоврядування до схвалення Міністерством захисту довкілля та природних ресурсів України, включаючи схвалення профільною комісією облради. Останній етап – затвердження на сесії обласної ради.

«Прийняття даних рішень сприятиме зростанню частки заповідної площі області, адже відповідно до Державної стратегії регіонального розвитку на 2021-2027 роки, затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 05.08.2020 № 695 передбачено, що частка територій та об’єктів природно-заповідного фонду у відношенні до площі держави (регіону) має тенденції до зростання у кожній області для досягнення показника 15 відсотків до 2027 року», — йдеться в повідомленні.

Вперше звернення щодо створення БЗМЗ «Гришків ліс» надійшло до Полтавської облдержадміністрації іще у 2013 році від ініціативної групи «Збережемо Гришків ліс». Департаментом неодноразово на адресу Полтавської міської ради направлялися звернення щодо погодження клопотання, проте рішення прийняте лише 15.09.2023.

Урочище Гришків ліс є досить добре збереженим в природному стані кленово-липово-дубовим лісом серед яружно-балкового рельєфу, де зустрічаються занесені до Червоної книги України цибуля ведмежа та тюльпан дібровний. Цей ліс є також місцем захоронення жертв нацистської окупації.

Стосовно ЛЗМЗ «Нелюбівський» зазначимо, що доументація розроблена ще з 2021 року. Територія майбутнього ландшафтного заказника містить масивні штучні лісові насадження, майже з усіх сторін оточена агрофітоценозами. Проєктований заказник включає різноманітні біотопи зі строкатою рослинністю, проте з досить вираженим антропогенним впливом.

Теритоія, запроєктована для розширення та зміни меж РЛП «Диканський» репрезентує біологічне та ценотичне різноманіття степових, лучних, лісових і водних екосистем на загальній площі 1331,5344 га.

Відповідно, за рахунок ділянки розширення та зміни меж РЛП «Диканський», не тільки збільшується площа природоохоронних територій Полтавщини, а і підвищується їх екологічна цінність та ландшафтна представленість, що дозволяє зберегти та відновити біорізноманіття флори та фауни.

Нагадаємо, у Полтаві перейменували вулицю Пушкіна та Сонячний парк на честь полеглих героїв.

Стежте за усіма важливими новинами у нашому Telegram.AliExpress WW

lamoda ru

Banggood WW