Мобілізація в Україні: чи потраплять під призов додатково 500 тисяч людейПитання мобілізації порушувалось на чотирьох крайніх засіданнях Ставки верховного головнокомандувача. На мобілізацію треба 500 тисяч людей. Найближчим часом буде знайдено рішення.

Про це повідомив секретар Ради національної безпеки й оборони Олексій Данілов в ефірі телемарафону.

За його словами, під час кожної ставки президент Володимир Зеленський запитує про справедливість.

"Щоб у нас не було явищ, коли одні зараз захищають країну, а інші перебувають в інших точках планети, відпочивають на курортах, включно з представниками влади. В даному випадку 100% на тому, на чому наполягає президент, - це, перш за все, справедливість", - сказав секретар РНБО.

За його словами, Міністерство оборони й Генеральний штаб ЗСУ пропонують своє бачення, втім, остаточного рішення щодо мобілізації 500 тисяч громадян має ухвалити парламент. Він відзначив, що дискусія не є простою, але озвучені цифри дійсно потрібні.

"Йдеться не про ситуацію сьогодні на сьогодні, а про те, що за певний період часу, ймовірно, можемо очікувати, що нам потрібно буде залучати певну кількість громадян для захисту нашої країни", - відзначив Данілов.

Окрім того, мобілізованих необхідно підготувати й вони мають чітко розуміти на які терміни йдуть й коли в них будуть відпустки та ротація.

"Саме про це є дискусії на Ставці. Думаю, що найближчим часом ми з вами знайдемо відповідь на це питання", - зазначив секретар РНБО.

Зазначимо, що Генштаб Збройних сил України попросив додатково мобілізувати 450-500 тисяч людей. Це питання виносили на Ставці верховного головнокомандувача 19 грудня.

"Головком (головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний - ред.) та Генштаб звернулися на рівні Ставки з мобілізації. Питання чутливе. Вони звернулися щодо захисту нашої держави та потенційних контрнаступних дій, щодо дефіциту. І їх погляд був, вони запропонували мобілізувати додаткових 450-500 тисяч осіб", - заявив глава держави.

За його словами, це серйозна цифра. Він відповів військовим, що для такого кроку потрібно більше аргументів, оскільки це питання людей, питання справедливості, питання обороноздатності та фінансів.

Він додав, що має бути комплексний план щодо того, що буде з мільйонною армією людей та з хлопцями, які вже два роки захищають нашу державу. І цей план має міститися у законі, який розробляє Верховна рада разом з військовими.

"Що стосується грошей. Мобілізація в такому форматі коштуватиме Україні додаткових 500 млрд гривень. Тому я як президент України, як людина, яка присвячує багато часу на пошук фінансової підтримки України, я хотів би розуміння від прем'єра та міністра фінансів - а звідки гроші?" - наголосив Зеленський.AliExpress WW

lamoda ru

Banggood WW