"Мобілізація в Україні посилюється, керівників підприємств зобов'яжуть доправляти чоловіків до ТЦК": які заходи буде вжито?Мобілізація в Україні посилилась. Керівників підприємств усіх форм власності, представників ЖЕКів та ОСББ, а також селищних голів нарівні зі співробітниками ТЦК хочуть зобов'язати вручати повістки військовозобов'язаним. Більше того, ухилянтів почнуть виловлювати та примусово доставляти до ТЦК.

Як інформує "biz.today.ua", про таке нововведення розповів начальник служби зі зв'язків із громадськістю командування Сухопутних військ ЗСУ Володимир Фітьо.

Хто вважається ухилянтом у воєнний час

Згідно з законом, ухилянтом вважається людина, яка, наприклад, змінила адресу проживання, проте не стала на облік у новий територіальний центр комплектування за новим місцем проживання. Вважається, що таким чином людина уникає мобілізації, тобто порушує закон.

Також ухилянтами вважаються всі ті, хто отримав повістку, але не з'явився до ТЦК. З такими порушниками все ще важко боротися, але для них розробляються різні покарання.

Мобілізація в Україні: керівників підприємств зобов'яжуть доставляти ухилянтів до ТЦК

Мобілізація в Україні: керівників підприємств зобов'яжуть доставляти ухилянтів до ТЦК

В Україні вже запрацював електронний реєстр військовозобов'язаних "Оберіг", проте на даний момент він ще не синхронізований з іншими державними реєстрами. Коли це незабаром станеться, то потреба в заходах оповіщення просто відпаде, тому що будуть синхронізовані різні існуючі бази даних, і ухилянтів почнуть насильно доставляти у військкомати, зазначив Фітьо.

Наприклад, за місцем сплати ПДФО, ТЦК пробиватиме адресу роботи громадянина і особисто повідомлятиме власника підприємства, про те, що на нього працює ухилянт. У такому разі керівник підприємства буде зобов'язаний особисто доставити цього військовозобов'язаного до ТЦК та СП.AliExpress WW

lamoda ru

Banggood WW