"Долар сколихнув обмінники, курс валют летить до фіналу": експерти сказали, що відбувається і чи пропадуть грошіПопри ріст долара, який спостерігається протягом останніх двох тижнів, ситуація на валютному ринку є стабільною. Відповідно до задекларованих принципів Національного банку, курс може коливатися в обидва боки.

Як інформує "trueua.info", про це розповів заступник голови НБУ Сергій Ніколайчук під час онлайн-заходу Центру економічної стратегії.

"Якщо подивитися на те, що відбувалося на валютному ринку в другій половині жовтня та в першій половині листопада, в нас була достатньо сприятлива ситуація: обсяги чистого попиту були на мінімумах за останні декілька місяців, і, відповідно до нашої стратегії, до задекларованих принципів проведення валютних інтервенцій в умовах керованої гнучкості, курс зміцнювався", — пояснив він.

За словами Ніколайчука, ситуація почала змінюватися з другої половини листопада, коли чистий попит почав зростати, що продовжується і в грудні. Відповідно реагуючи на цю ситуацію, Нацбанк почав продавати більше валюти на ринку.

"Але водночас, відповідно до задекларованих принципів, ми почали дозволяти курсу послаблюватися. Ця ситуація для нас є абсолютно нормальною, ми декларували, що наші дії на ринку будуть адекватними до відповідної ситуації, і курс має коливатися в обидва боки", — наголосив експерт.

Заступник голови НБУ наголосив, що регулятор згладжує ці коливання, водночас дозволяючи курсу виступати коригуючим механізмом для валютного ринку і макроекономічних процесів.

Варто додати, що, за попередніми оцінками експертів, середній офіційний курс долара в Україні за підсумками 2024 року становитиме 41,1 гривні за долар. Проте невідомо, як чітко все буде розвиватися на валютному ринку, адже зараз є багато факторів, на які не можна вплинути та спрогнозувати курс найближчим часом.AliExpress WW

lamoda ru

Banggood WW