Сквер «Да Вінчі»: у центрі Дніпра з'явилася нова локація на честь героїчного командира Дмитра КоцюбайлаСьогодні, 20 грудня, на черговій сесії міської ради Дніпра було присвоєно ім’я героїчного командира Дмитра Коцюбайла («Да Вінчі») одному із скверів у центрі міста.

Про це повідомляє редакція 056.

Ім'я Героя України отримала зелена зона – скверу біля будинку Д. Яворницького, 20 в Соборному районі міста.

Зазначимо, що наразі у Дніпрі триває масове перейменування вулиць та провулків, назви яких мають бути дерусифіковані та дерадянізовані. 

Тепер на карті Дніпра з’явився новий сквер імені Дмитра Коцюбайла.

Дмитро був активним учасником Революції гідності. Пішов на фронт у 2014 році добровольцем, коли йому було 18 років. У 2014 році отримав важке поранення в Пісках Донецької области, після одужання повернувся на фронт. У 2016 році його призначили командиром 1-шої окремої штурмової роти «Вовки Да Вінчі».

Нагадаємо, 7 березня У боях за Україну загинув легендарний воїн Дмитро Коцюбайло, відомий як «Да Вінчі». Свого часу він отримав найвищу державну нагороду – звання Героя України. 27 років життя Дмитро Коцюбайло, відомий як Да Вінчі, став культовим воїном і командиром у ЗСУ. Трагічна загибель зробила його легендарною особистістю для всієї України. На початку грудня 2021 року Дмитро Коцюбайло (позивний Да Вінчі) отримав з рук президента Володимира Зеленського найвищу державну нагороду – звання Героя України.

Військовий долучився до сил опору російському вторгненню ще у 2014-му, коли йому було 18 років. Коцюбайло є першим добровольцем, який прижиттєво отримав звання героя.

Він ніколи не був у лавах ЗСУ, пройшовши найгарячіші точки війни з росіянами у складі Добровольчого українського корпусу «Правий сектор». «Це відзнака кожного, хто у 2014-му взяв до рук зброю та кому увесь цей час доводилося називати себе волонтерами чи ким завгодно», – сказав Коцюбайло після отримання нагороди.

Зараз він командує ротою добровольців, яка бере участь у бойових діях на сході.

Дмитро Коцюбайло – уродженць села Задністрянське на Івано-Франківщині.

Коцюбайло був командиром батальйону «Вовки Да Вінчі». У молодшого лейтенанта Дмитра Коцюбайла в підпорядкуванні було кілька сотень людей, серед них декілька майорів та капітанів.

Дмитро (Да Вінчі) – онук воїна УПА.

2014 року Коцюбайла було тяжко поранено. Він не дочекався завершення курсу реабілітації та повернувся на війну. 

У 2016 році 21-річного Дмитра призначили командиром штурмової роти.

Підрозділ Коцюбайла «працював» чи не в усіх гарячих точках АТО. Добровольча рота не входила до ЗСУ і фактично не підпорядковувалась в армії нікому.

Дмитро Коцюбайло загинув 7 березня 2023 року в боях поблизу Бахмута, йому було 27 років. Біля нього розірвалася мінометна міна, один з уламків влучив у шию.

10 березня 2023 року на київському Майдані Незалежності зібралися тисячі військових та цивільних, які прийшли провести в останню путь Дмитра Коцюбайла.AliExpress WW

lamoda ru

Banggood WW