Віталій Бунечко: в Житомирській області проживає 112,6 тисяч осіб з інвалідністюНа підсумковому засіданні Ради безбар’єрності під головуванням Прем’єр-міністра Дениса Шмигаля, Першої леді України Олени Зеленської та Голови Верховної Ради України Руслана Стефанчука підбили підсумки зробленого протягом 2023 року.

Про це повідомляє голова Житомирської ОВА Віталій Бунечко.

«Члени уряду презентували результати реалізації флагманських проєктів із запровадження безбар’єрності, а також визначили пріоритети на 2024 рік.

Нині безбар’єрність – це питання безпеки кожної громади та кожної людини. Тому від 2024 року очікуємо більше доступності, рішень і безпеки. Житомирщина є активним учасником цих процесів», - зауважив очільник Житомирщини.

За його словами, на сьогодні в Житомирській області проживає 112,6 тис. осіб з інвалідністю, в тому числі 5959 дітей у віці до 18 років. Аналіз щодо створення вільного доступу для осіб з інвалідністю свідчить про те, що в області 97% будівель та приміщень підвідомчих закладів соціальної сфери, 95% закладів охорони здоров’я та 92% освітянських закладів, пристосовані для вільного доступу для людей з інвалідністю та інших маломобільних громадян. Постійний моніторинг доступності об’єктів здійснюють представники Житомирської обласної громадської організації людей з інвалідністю «Молодь. Жінка. Сім’я» та членами обласного комітету доступності.

Віталій Бунечко акцентував, що одним з найважливіших питань наразі є супровід військовослужбовців, які звільняються з військової служби:

«Тому перше і найважливіше, ми маємо забезпечити ефективне інформування та повноцінний супровід ветеранів з перших кроків повернення до мирного життя. У 95% громад області вже створені ветеранські хаби, або місця надання соціальних та адміністративних послуг на базі єдиного вікна.

Завдяки Довіднику безбар’єрності, розробленому за ініціативи дружини Президента Олени Зеленської ми вже маємо чітке розуміння, що і як слід робити. В області затверджений регіональний план заходів зі створення безбар’єрного простору на 2023-2024 рр., який передбачає 113 заходів, з яких 84 уже реалізовано.

Головна мета – зробити безбар’єрність новою суспільною нормою».AliExpress WW

lamoda ru

Banggood WW