Житомир: відбулися командно-штабні навчання з попередження та ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій, — ДСНССуттєві погіршення погодних умов взимку часто призводить до ускладнення ситуації на автошляхах області, а саме збільшення кількості дорожньо-транспортних пригод, повалені дерева, також це і знеструмлення великої кількості населених пунктів.

До того ж, продовжують існувати загрози воєнного стану, що взагалі не залежить від сезону та можуть суттєво вплинути на порушення сталої роботи систем життєзабезпечення області. Про це інформує ГУ ДСНС України в Житомирській області.

Аби забезпечити мінімізацію та своєчасну ліквідацію наслідків таких негативних чинників важливо завжди підтримувати високий рівень професіоналізму та готовності до реагування на такі надзвичайні ситуації.

З цією метою 14 грудня на території Житомирщини були організовані та проведені командно-штабні навчання з організації взаємодії органів системи МВС із залученням інших визначених установ та організацій, органів влади під час попередження та ліквідації наслідків надзвичайних подій та ситуацій на території області під час проходження зимового періоду в умовах воєнного стану в Україні.

Навчання відбулися за участю територіальних структурних підрозділів МВС, Служби відновлення та розвитку інфраструктури області, Центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф, департаментів регіонального розвитку і з питань цивільного захисту населення та оборонної роботи, із залученням інших органів управління та сил цивільного захисту територіальної підсистеми єдиної державної системи цивільного захисту Житомирської області.

У ході навчань відпрацьовувалися спеціальні ввідні на випадок ускладнення погодних умов на території Житомирського району, а також ліквідація наслідків ворожого обстрілу об’єкту критичної інфраструктури в одному з мікрорайонів обласного центру.

Всі учасники заходу з близько п’ятнадцяти відомств та силових структур удосконалювали свої професійні навички щодо дій під час змодельованих надзвичайних подій та ситуацій шляхом відпрацювання навчальних питань, розв’язання кожного з яких потребувало чимало зусиль, знань та досвіду в організації належної взаємодії та співпраці.

Для виконання поставлених завдань в рамках навчань залучалися технічні засоби та сучасні системи зв’язку Головного управління ДСНС в області. За допомогою мобільних гаджетів та квадрокоптера здійснювався дистанційний моніторинг за розвитком подій з подальшим їх транслюванням в режимі реального часу до створеного штабу з ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій.

Під час першої та другої ввідної удосконалювався алгоритм дій в умовах зимової негоди, що призвела до ускладнення руху на автошляхах, дорожньо-транспортних пригод з потерпілими, а також до травмування працівників патрульної поліції та рятувальників, які тривалий час проводили рятувальні роботи. Також через сильні пориви вітру відбулося повалення дерев на лінії електропередач різної потужності та залишився повністю знеструмленим, без води та тепла, великий населений пункт, під’їзд до якого ускладнювався переметами та тими ж поваленими деревами. За допомогою спеціальної техніки та сил особового складу пожежно-рятувальних підрозділів спільно з підрозділами поліції, нацгвардії, держприкордонслужби та медиками вдалося оперативно ліквідувати наслідки умовних надзвичайних ситуацій.

У ході останньої, третьої, ввідної відпрацьовувалася ліквідації наслідків умовного ворожого обстрілу. За задумом, було уражено електропідстанцію в одному з мікрорайонів обласного центру, де виникла пожежа та залишилися без світла велика кількість багатоквартирних і приватних житлових будинків, лікарня та геріатричний пансіонат.

На завершальному етапі командно-штабних навчань було проведено перевірку відповідних документів, заслухані доповіді керівника штабу з ліквідації надзвичайних ситуацій та інших учасників заходу про виконану роботу.

Увага! На фото - імітація дій!

ГУ ДСНС України в Житомирській областіAliExpress WW

lamoda ru

Banggood WW