У кожному населеному пункті України має бути можливість отримати ліки — доручення ПрезидентаВ ході інтерактивної частини підсумкового засідання Конгресу місцевих та регіональних влад при Президентові України, який 15 грудня відбувся у Львові, учасники обговорили питання, які шляхом голосування були визначені регіональними представниками Конгресу.

Громади мали можливість поставити різні питання міністрам та голові Верховної Ради України.

Зокрема, важливим для багатьох сільських громад є питання забезпечення ліками. У зв’язку із економічною недоцільністю та браком провізорів більшість сільських аптек зачинилися, тож люди, які мають рецепт від сімейного лікаря, змушені їздити до найближчої аптеки в інші населені пункти, іноді за кілька десятків кілометрів.

На питання, яке поставив Градизький селищний голова Мирослав Носа, вичерпну відповідь дав Міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко. Він зауважив, що з початком війни доступ до ліків, особливо тих, що відпускаються по програмі «Доступні ліки» і повністю оплачені з Програми медичних гарантій, ускладнився.

Уряд вже вніс зміни до низки нормативних документів: спрощено ліцензійні умови на відкриття мобільних аптечних пересувних пунктів, а також надано дозвіл продавати і доставляти ліки поштовим операторам.

Крім того, у грудні Міністерство провело великий аптечний саміт із залученням усіх аптечних мереж з тим, щоб вони відкривали аптеки і запускали мобільні пересувні аптечні пункти у сільській місцевості.

«Паралельно за підтримки USAID ми запускаємо ще один проект, де національний оператор також запустить свою мережу пересувних аптечних пунктів», — анонсував міністр.

Віктор Ляшко також закликав голів обласних рад, в яких є комунальні підприємства «Фармація», визначити маршрути і запустили пересувні аптечні пункти зокрема з акцентом на Програму медичних гарантій.

Посадовець також наголосив на неприпустимості ганебного явища, коли керівники лікарень здають в оренду аптеки, які не працюють по програмі Доступні ліки. Такі аптечні заклади, за словами Ляшка, будуть позбавлені ліцензій.

Президент України Володимир Зеленський поставив перед Урядом завдання у максимально стислі терміни вирішити проблему доставки ліків до кожного населеного пункту кожної громади, зокрема і через мережу Укрпошти за вже діючою програмою, яка має бути удосконалена.

У кожному населеному пункті України має бути можливість отримати ліки — доручення Президента, фото-1

AliExpress WW

lamoda ru

Banggood WW