Україна отримала 133 мільйони євро на стабільну роботу електростанційУкраїна отримала 133 млн євро від Європейського інвестиційного банку (ЄІБ), банку Європейського Союзу, щоб і далі фінансувати проєкт «Реабілітація гідроелектростанцій».

Цей транш доповнює суму у 67 млн євро, яку ЄІБ виділив раніше для фінансування чинного проєкту та яку повністю використали в середині 2022 року, повідомили у представництві Європейського Союзу в Україні.

Виділені кошти спрямовані на модернізацію та реконструкцію гідроенергетичних об’єктів, які належать Укргідроенерго, а також на відновлення пошкоджень цих критично важливих енергетичних об’єктів інфраструктури, спричинених війною. Зусилля будуть зосереджені на заміні критично важливого обладнання, підвищенні надійності, ефективності та стійкості гідроелектростанцій на річці Дніпро. Це особливо важливо з огляду на часткове руйнування Дніпровської ГЕС та знищення греблі Каховської гідроелектростанції.

Віцепрезидентка ЄІБ Тереза Червінська, відповідальна за операції банку в Україні, сказала: «З початку повномасштабного вторгнення і донині енергетичні об’єкти України, включно з гідроелектростанціями, зазнають постійних атак. І поки російські бомби приносять руйнування, ми від самого початку непохитні у підтримці України. Ці 133 млн євро підкреслюють нашу тверду прихильність допомозі країні, зокрема, у зміцненні її енергетичної інфраструктури. Вони дадуть змогу «Укргідроенерго» підтримувати надійність обладнання, що вкрай важливо для стабільної та безперебійної роботи енергосистеми України. Як банк ЄС, через свій фонд “EU for Ukraine Fund” та пов’язані з ним ініціативи ЄІБ і далі твердо відданий підтримці негайного відновлення та довгострокової стійкості України». 

Ігор Сирота, генеральний директор ПрАТ «Укргідроенерго» зазначив: «Завдяки отриманим коштам ми зможемо закупити критично важливе обладнання, аби швидко реагувати у разі виникнення надзвичайних ситуацій та забезпечувати оперативне відновлення функціонування як станцій компанії, так і Об’єднаної енергосистеми. Також завдяки наданим коштам компанія має змогу і надалі реконструювати гідроагрегати ГЕС та ГАЕС Укргідроенерго на Дніпрі, що своєю чергою підвищуватиме їх експлуатаційну надійність та потужність».

Нагадаємо, що російська армія поновила нічні атаки на енергетичну інфраструктуру України. Сьогодні вночі вона запустила 10 балістичних ракет по Києву.

ЧИТАЙТЕ нас в Телеграм-каналі Маріуполь 0629

НАДСИЛАЙТЕ свої повідомлення в Телеграм-бот 0629

ОБГОВОРЮЙТЕ новини в нашій групі Фейсбук - Маріуполь Місто-герой

ДИВІТЬСЯ нас на YouTubeAliExpress WW

lamoda ru

Banggood WW