Маріупольський пропагандист Андрій Кіор отримав вирок судуЖовтневий районний суд міста Дніпра оголосив вирок маріупольському пропагандисту  Андрію Кіору.

Розгляд справи тривав протягом пів року. Вирок був оголошений 11 грудня. Прокурор звинувачував Андрія Кіора у колабораційній діяльності. Пропаганда російських наративів, заперечення російської агресії, виправдання агресивних дій російської федерації, участь у окупаційних органах влади – все це пункти звинувачення на адресу Кіора.

Суддя Олександр Батуєв на попередніх засіданнях пояснював, що згідно до закону, Кіор мав би отримати 10 років ув’язнення волі, проте суд побачив деякі пом’якшуючи обставини. Наприклад, те, що під час захоплення Маріуполя росіянами Кіор влаштував бомбосховище у підвалі власного будинку і переховував, а також забезпечував харчування декількох десятків маріупольців.

Нагадаємо, що до повномасштабного вторгнення Андрій Кіор був відомим у місті журналістом. За свідченнями Дениса Кочубея, який у 2015 році працював разом із Кіором в одному медіахолдінгу, той ніколи не демонстрував свої політичні уподобання. Навіть більше. На думку Дениса Кочубея, його призначили керівником телеканалу МТБ саме для підвищення рівня патріотизму серед колективу.

Інші колишні колеги також кажуть, що ніколи не чули від Кіора будь-яких політичних заяв, які б могли свідчити, що він має проросійські погляди.

Проте є і інша думка. Під час процесу Микола Осиченко, теперішній керівник телеканалу МТБ, свідчив, що Андрій Кіор завжди був проросійським, і те, що відбувається в Маріуполі зараз, є здійсненням його мрії. Правда, Осиченко не знав особисто підсудного.

Для адвоката на процесі (а це був державний Дмитро Циплицький) було важливо довести, що підсудний вчиняв злочин ненавмисно, наприклад, під примусом. Але суддя не почабив доказів цієї версії.

Тому фінальний вирок був таким: 5 років позбавлення волі, конфіскація майна та заборона обіймати певні посади протягом 10 років.

Нагадаємо, що після окупації Маріуполя Андрій Кіор погодився на співпрацю з ворогом і став речником гауляйтера Маріуполя Костянтина Іващенка.

І хоча речником гауляйтера Андрій Кіор був недовго – вже в вересні 2022 року його звільнили і призначили людину із Донецька, для суду це не має принциповогозначення.

Для суду важливо встановити, чи є його співпраця з ворогом добровільною, чи не під тиском він займається російською пропагандою, пояснив 0629 суддя Олександр Батуєв.

«Неможливо уявити, щоб весь той набір російської пропаганди, відвертої брехні та маніпуляцій, які висловлює Андрій Кіор не тільки на російських телевізійних шоу, а також і на своєму власному каналі, видавався під примусом. Він щиро вірить у те, що верзе, інакше б не заводив власний Телеграм. До цього його точно ніхто не примушував», - зазначили свідки на процесі.

В якості доказів, окрім свідчень людей, які знали його,суд розглядав відеоінтерв’ю Кіора, повідомлення у російських ЗМІ, дописи в його соціальних мережах. У сукупності доказів суд визнав їх достатніми для визнання Андрія Кіора винним.

Наразі засуджений знаходиться на окупованій територій.

ЧИТАЙТЕ нас в Телеграм-каналі Маріуполь 0629

НАДСИЛАЙТЕ свої повідомлення в Телеграм-бот 0629

ОБГОВОРЮЙТЕ новини в нашій групі Фейсбук - Маріуполь Місто-герой

ДИВІТЬСЯ нас на YouTubeAliExpress WW

lamoda ru

Banggood WW