Меру Маріуполя вручили премію Ради Європи, - ФОТОУ Лісабоні відбулась церемонія нагородження "Південь-Північ"-2022. Від імені усіх українських громад отримав премію Ради Європи мер Маріуполя Вадим Бойченко.

Про це повідомили пресслужба Маріупольської міськради та Асоціація міст України (АМУ).

Наразі в АМУ створено Секцію тимчасово окупованих та деокупованих громад, яку очолює мер Маріуполя Вадим Бойченко

"Від імені кожного українського міста та мого рідного Маріуполя дякую Раді Європи та вельмишановному президенту Португальської республіки Марселу Ребелу де Соуза, а також президенту асамблеї Республіки пану Августо Сантушу Сілва. Дякую за підтримку українських громад у нашій боротьбі за незалежність, розвиток та демократичний шлях, який обрала Україна. Дякуємо Вам за відзначення Асоціації міст України премією "Північ-Південь". Зараз цю відзнаку отримали 1042 громади, які є членами Асоціації міст України та в яких проживає понад 90% мешканців України", - заявив Бойченко.

За його словами, одна з головних відповідей викликам війни Маріупольської міської ради - проект "Маріуполь Реборн".

Протягом року команда проекту підготувала декілька фундаментальних продуктів для відродження міста. Це план швидкого відновлення міста у перші 18 місяців після визволення від окупантів.

Так, змоделювали різні сценарії розвитку подій, провели попередню оцінку руйнувань інфраструктури, підрахували потреби у ресурсах для відновлення критичної інфраструктури та комунальних підприємств.

Також сформували алгоритм дій для швидкого відновлення придатного для відбудови житла, соціальних об’єктів та організації тимчасового розміщення населення.

Наразі вже відкрито три платформи відродження у Дніпрі, Львові та Варшаві на базі яких українські та міжнародні експерти працюють над розробкою компонентів плану відродження. Загалом "Маріуполь Реборн" передбачає втілення масштабного плану переродження міста протягом 20 років після деокупації Маріуполя.

Премія "Південь-Північ" присуджується щороку, починаючи з 1995 року, за глобальну взаємозалежність між країнами, забезпечення міжнародної солідарності, сприяння та захисту прав людини, демократії та верховенства закону в межах Європи та світу серед країн, які поділяють загальні цінності.

Нагадаємо, на посаду міського голови жителі Маріуполя обирали Бойченка двічі поспіль – у 2015 та 2019 роках. Обидва рази він перемагав у першому турі з великим відривом від суперників. У 2015 році, самовисуванець, 38-річний директор з персоналу Маріупольського металургійного комбінату імені Ілліча отримав майже 73% голосів, а в 2019 – понад 60%. 

Комбінат імені Ілліча входить до холдингу «Метінвест», акціонерами якої є Рінат Ахметов а також до повномасштабного вторгнення був Вадим Новинський. Їх підтримка зіграла ключову роль у перемозі Бойченка на виборах мера. 

Не вірив, що Росія наважиться на "велику війну", бо, за його словами "вважав, що місто витримає оборону".

Через 4 дні після російського вторгнення в Україну Вадим Бойченко виїхав з Маріуполя і більше не повернувся. Він стверджує, що їхав лише на одну ніч– без родини та речей. Наказ виїхати отримав від очільника Донецької області та СБУ. А коли, на наступний день, повертався у Маріуполь, то місто вже було оточене.

У Запоріжжі Вадим Бойченко створив штаб для організації евакуації маріупольців. З 5 по 8 березня 2022 року було зроблено чотири спроби добитися режиму припинення вогню і вивезти людей, але кожного разу ворог відкривав вогонь по людях. Крім того, росіяни використовували припинення вогню з боку української армії для прориву в місто.

Через те, що покинув Маріуполь, мер Вадим Бойченко втратив довіру частини громади.

ЧИТАЙТЕ нас в Телеграм-каналі Маріуполь 0629

НАДСИЛАЙТЕ свої повідомлення в Телеграм-бот 0629

ОБГОВОРЮЙТЕ новини в нашій групі Фейсбук - Маріуполь Місто-герой

ДИВІТЬСЯ нас на YouTubeAliExpress WW

lamoda ru

Banggood WW