СБУ викрила шістьох освітян, які перейшли на бік окупанта. Більшість з них - маріупольціСБУ повідомила про підозру ще шістьом керівникам вищих навчальних закладів окупованої Донеччини. Серед них - заступниця начальника управління освіти окупаційної адміністрації Маріуполя та співробітники фейкового  «Мариупольского государственного университета имени А.И. Куинджи» .

Про це повідомила пресслужба Головного управління СБУ в Донецькій та Луганській областях.

За даними Служби безпеки, керівниця медичного коледжу в Маріуполі – у вересні 2023 року вирішила здійснити новий крок у кар’єрі та пересісти в крісло «начальника управления образования администрации г. Мариуполя днр». Під кураторством загарбників зловмисниця приймає адміністративні рішення, здійснює організаційно-розпорядчі та господарські функції. 

"У колабораційній діяльності також підозрюються заступниця декана факультету гуманітарних і соціальних наук, а також  три керівники кафедр «Мариупольского государственного университета имени А.И. Куинджи». Фігуранти добровільно сприяють окупаційній владі в організації освітнього процесу за стандартами росії та насаджують студентам цінності загарбників", - зазначили правоохоронці.

Повідомляється і про ректора «Донбасской национальной академии строительства и архитектуры» у Макіївці.  

"Він поступово інтегрує виш в освітній простір країни-агресора, змушує співробітників і студентів отримувати російський СНІЛС. Також у навчальному закладі створено штаб гуманітарної допомоги, де збирають речі й харчові набори для бойовиків незаконних збройних формувань", - повідомили в СБУ.

Дії зловмисників кваліфіковано за ч.ч. 3 та 5 ст. 111-1 (колабораційна діяльність) Кримінального кодексу України.

Наразі за процесуального керівництва Донецької обласної прокуратури тривають слідчо-оперативні дії для притягнення усіх винних у злочинній діяльності осіб до кримінальної відповідальності.

Як стало відомо 0629, колишня керівниця медичного коледжу в Маріуполі - Олена Узун.

Про неї відомо, що у 2014 році разом із керівником департаменту освіти Зіновією Дмитрієвою  сприяла псевдореферендуму в Маріуполі. Після звільнення міста від окупантів вона пояснила, що її до цього примусили.

Після повномасштабного вторгнення Росії, 24 лютого, вона самостійно перейшла на бік окупантів держави-агресорки. та займалася організацією "перезапуску медичного коледжу під російськими брендами.

СБУ викрила шістьох освітян, які перейшли на бік окупанта. Більшість з них - маріупольці, фото-1

БІЛЬШЕ про колаборантів та зрадників читайте в нашій СПЕЦТЕМІAliExpress WW

lamoda ru

Banggood WW