Рідні загиблих та полонених військових 23-ї бригади Нацгвардії “Хортиця” разом висадили 30 дерев горобини на честь захисників Маріуполя.
Про це повідомляє Суспільне.
Авторка ідеї та організаторка заходу Валентина Есаулова-Марухненко вирішила створити парк, щоб вчергове привернути увагу до проблеми захисників Маріуполя. Син жінки вже майже два роки в полоні росіян.
Валентина Есаулова-Марухненко каже, жодної звістки про сина не отримувала вже більше року. Єдине, що знає — він перебуває на території РФ. Створити парк, розповідає Валентина, вирішила аби вчергове привернути увагу до проблеми Маріупольських захисників.
Олена Нікітенко, дружина загиблого захисника Маріуполя, розповідає, що її чоловік Петро служив за контрактом у 23-й окремій бригаді Нацгвардії “Хортиця”. 15 грудня 2021 року поїхав на ротацію до Маріуполя. І через три місяці мав повернутися додому, втім, там його застала повномасштабна війна.
"Він у 2000 році пішов на строкову службу, відслужив півтора роки і відразу пішов працювати за контрактом. З 2013 року брав участь у Революції Гідності, тримав оборону там. І в 2014 один із перших пішов захищати нашу країну", - каже Олена.
Вона згадує, що, коли почалася повномасштабна війна її коханий сказав, що оборонятиме Маріуполь до останнього. Каже, постійно зідзвонювались з чоловіком. Та 4 квітня зв’язок із ним зник. Згодом Олена дізналася, що він загинув, наступного дня після їхньої останньої розмови. Гелікоптер, яким його евакуювали з Азовсталі, збили військові РФ.
"Це було село Новоселівка-Межиріччя, Пологівського району. На той час це було 4 кілометри до лінії розмежування. З Україною підконтрольною. Це буквально хвилина льоту. Підтвердилась інформація, що він все ж таки був на борту цього гелікоптера. І тіло його було повернуто в травні 2023 року. За результатами експертизи було підтверджено, що це саме він", - говорить Олена.
Відтепер аби вшанувати пам’ять чоловіка, вона приходитиме до парку, який створили разом з рідними його побратимів.
Рідні загиблих та полонених військових 23-ї бригади Нацгвардії “Хортиця” разом висадили 30 дерев горобини. За словами Валентини Есаулової-Марухненко, обрали саме ці дерева, бо їхні червоні ягоди, які з'являться навесні, нагадуватимуть кров, яку пролили їхні рідні у боротьбі за свободу.
"Дуже розраховуємо на те, що наше суспільство буде пам’ятати наших хлопців. І, що коли люди наші, місцеві громадяни прийдуть сюди зі своїми дітьми, подивляться на сонечко та дерева, то піднімуть собі настрій. То вони обов’язково згадають за наших дітей", - впевнена жінка.
У статті використані фото Суспільного
ЧИТАЙТЕ нас в Телеграм-каналі Маріуполь 0629
НАДСИЛАЙТЕ свої повідомлення в Телеграм-бот 0629
ОБГОВОРЮЙТЕ новини в нашій групі Фейсбук - Маріуполь Місто-герой
ДИВІТЬСЯ нас на YouTube