Перша пресконференція Путіна з початку великої війни. Що наговорив російський диктаторСьогодні, 14 грудня президент РФ Володимир Путін вперше за майже два роки повномасштабної війни проти України наважився провести пряму лінію та пресконференцію.

0629 зібрав найбільш цікаві цитати балаканини російського диктатора. 

Зауважимо, що майже одночасно з початком трансляції на всій території України спрацювали сирени через зліт у РФ МіГ-31К.

Пресконференція Путіна тривала трохи більше ніж чотири години, він відповів на 67 запитань. У своїх відповідях Володимир Путін повторив псевдоісторичні наративи про те, що низка українських територій нібито мають належати Росії всупереч міжнародно визнаним кордонам України.

Про війну в Україні

"Мир буде тоді, коли ми досягнемо своїх цілей. Вони не змінюються. Я нагадаю, про що ми тоді говорили: про денацифікацію в Україні, про демілітаризацію, про її нейтральний статус"

«Протяжність лінії зіткнення — понад дві тисячі кілометрів, у зоні бойових дій перебуває у 617 тисяч осіб угруповання».

«Те, що відбувається, – це катастрофа. Подивіться на «СВО» (російська офіційна назва війни проти України – ред.) та на операцію в Газі та відчуйте різницю: нічого такого в Україні немає».

Путін продовжив продвигати наративи про "братні народи" і те, що в Україні зараз йде "громадянська війна": "Те, що відбувається зараз, це величезна трагедія, схожа на громадянську війну між братами. Коли брати опинилися по різні боки. Але значною мірою вони навіть тут ні до чого".

Також російський диктатор зазначив, що Україна майже нічого не виробляє з військової техніки: "Україна майже нічого не виробляє, ну намагається щось там зберегти, але майже нічого, все привозять на халяву. Але ця халява може закінчитися. Але будуть ще давати".

Серед отриманої допомоги президент рф перерахував 420 танків, при цьому він заявив, що під час контрнаступу ЗСУ нібито було знищено 747 танків і "майже 2300 бронемашин різного класу".

"Є й інші можливості або домовитися, або вирішити силовим шляхом. Ось до цього і будемо прагнути".

Мобілізація в Росії

На пряме запитання, чи чекати у РФ мобілізації, Путін почав розповідати про успіхи торішньої мобілізаційної кампанії: "На старті мобілізації було багато іронії щодо призову, приліпили назву “мобіки”. Але мобілізовані чудово воюють. 14 мобілізованим надали звання Героїв Росії, – почав здалеку відповідати на запитання глава Кремля".

На фронті, каже Путін, наразі перебуває 244 тис. мобілізованих, 41 тис. військових звільнили за станом здоров’я або після досягнення граничного віку.

Цьогоріч, каже президент РФ, за контрактом до російської армії вже набрано 486 тис. осіб.

"Потік охочих захищати Батьківщину зі зброєю в руках, не припиняється".

За словами диктатора, щодня буцімто до служби стають 1,5 тис. осіб.

"До кінця поточного року буде пів мільйона осіб. Навіщо нам мобілізація? Станом на сьогодні жодної потреби в цьому немає".

Міжнародні відносини

Російський диктатор заявив, що в нього були «досить хороші» стосунки з президентом Франції Еммануелем Макроном, але «з якогось моменту» французький лідер припинив спілкування.

"У нас були досить хороші, добрі, робочі відносини… У нас завжди був насичений порядок денний щодо двосторонніх відносин і міжнародних питань", — сказав він під час прес-конференції.

Однак, за словами диктатора, «з якогось моменту» президент Франції припинив із ними стосунки.

"Не ми припинили, не я припинив, це він припинив".

Диктатор заявив, що якщо у Макрона "інтерес є", тоді вони готові до контактів.

"Якщо інтересу немає - ми обійдемося. Ось і все. Нічого тут незвичайного немає. Ми не ухиляємося від цих контактів, але якщо європейські країни і президент Франції, зокрема, не бажають із нами спілкуватися, то на немає і суду немає, у нас є чим займатися".

Відповідаючи на питання журналістів щодо можливості нормалізації відносин з країни Європи, путін заявив, що це залежить не тільки від рф.

"Ми не псували ці відносини. Це з нами псували відносини і нас намагалися задвинути кудись на другий, третій план нехтуючи нашими інтересами".

Запитання, які диктатор залишив без відповідей

Російський Телеграм-канал Baza стведжує, що усі незручні питання, що висвічуються на моніторі під час трансляції, пройшли спеціальний фільтр. 

"Займалися відбором питань співробітники адміністрації Президента та Громадського народного фронту", - йдеться у дописі Телеграм-каналу.

Фото  конференції Володимира Путіна/Телеграм-канал Baza

Вульгарні жарти 

"Зовсім недавно розмовляв із міністром сільського господарства, питав, як у нього з яйцями. Сказав, що в порядку. Відповів йому: "А у громадян наших є проблеми", - вульгарно пожартував російський диктатор про зростання цін на курячі яйця на понад 40%.

Він також "увімкнув свого хлопця", розповівши про власні стосунки з продуктом харчування: "...У нас іде підвищення доходів, підвищення заробітної плати - попит збільшився. Це відносно був дешевий білок. Я і сам із задоволенням яєчню їм. Раніше міг 10 яєць одразу зранку навернути".

Під час прямої лінії президенту Росії поставили відеопитання про його двійники та нейромережі. Питання озвучив дипфейк Путіна, підписаний «студентом СпБГУ».

«Ви можете бути схожим на мене і говорити моїм голосом. Але я подумав і вирішив, що бути схожим на мене і говорити моїм голосом може лише одна людина, і цією людиною буду я. Так жартував один із наших діячів. До речі, це моя перша двійника», — заявив Путін, вказуючи на дипфейк.

ЧИТАЙТЕ нас в Телеграм-каналі Маріуполь 0629

НАДСИЛАЙТЕ свої повідомлення в Телеграм-бот 0629

ОБГОВОРЮЙТЕ новини в нашій групі Фейсбук - Маріуполь Місто-герой

ДИВІТЬСЯ нас на YouTubeAliExpress WW

lamoda ru

Banggood WW