Окупанти перевірили, які артефакти ще залишилися у Маріупольському краєзнавчому музеї, - ФОТОГауляйтер окупованого Маріуполя Олег Моргун разом з новою директоркою Краєзнавчого музею колаборанткою Раїсою Божко перевірили стан будівель музею. Стверджують, що хочуть зробити виставки зі вцілілих експонатів. Насправді у зруйнованому музеї нічого не залишилося, бо російські війська вже конфіскували в музеї найцінніші експонати і вивезли все це в окупований Донецьк.

За словами Моргуна, наразі працівники музею  ведуть облік і заново описують кожен із артефактів.

"Різні предмети експозиції збереглися і в музеї Народного побуту – ознайомився з ними та колекцією кам'яних статуй. Із Раїсою Божкою визначили подальші кроки, які допоможуть прискорити відновлення комплексу музейних будівель", - наголосив гауляйтер.

Бюсти Леніна, які зберігалися на задвірках краєзнавчого музею після декомунізації. Це, мабуть, єдині експонати, які залишилися після розкрадання музею росіянами/ Фото Олег Моргун/Telegram

Нагадаємо, що на початку повномасштабного вторгнення росіяни повністю зруйнували Маріупольський краєзнавчий музей. Після потрапляння снаряду, в будівлі зайнялась пожежа. Проте не вогонь став причиною знищення та зникнення значної кількості експонатів, артефактів і інших історичних цінностей. Історичне надбання знищували мародери, а потім – російські війська, які конфіскували в музеї найцінніші експонати і вивезли все це в окупований Донецьк.

Директорка Маріупольського краєзнавчого музею Наталія Капуснікова передала окупантам найцінніші експонати музею, в тому числі, картини Куінджи, а потім втекла з Маріуполя на територію росії. Музей очолила нова колаборантка, Раїса Божко.

Так виглядає Маріупольський краєзнавчий музей після окупації міста росіянами/ Фото 0629

Читайте також:

Окупанти викрали картини Куїнджі в Маріуполі. Хто відкрив сховище росіянам, і що взагалі відбувалось в музеї, - ФОТО, ВІДЕО

Капуснікова втекла. В Маріупольському краєзнавчому музеї нова директорка, - ФОТО

Правда про Маріупольський краєзнавчий музей. Блог Марії КутняковоїAliExpress WW

lamoda ru

Banggood WW