Під ногами історія: як виглядає бруківка у Чернівцях і старовинних містах інших країнЯк виглядають бруковані дороги в історичних центрах Чернівців, Львова, Кракова і Таллінна - порівняння у фото.

У Чернівцях бруківка доповнює цілісність концепції та образу старого центру міста. Разом зі будівлями часів Австрійської імперії вона зберігає візуальну памʼять про минуле.

Про те, як та коли у Чернівцях зʼявилися бруківка, ви можете почитати в одному з наших попередніх матеріалів.

Водночас містяни, а зокрема водії, часто скаржаться на якість чернівецької бруківки. Про це свідчать результати нашого опитування, воно так і називається - "що бісить водіїв у Чернівцях".

Сайт 0372.ua вирішив порівняти, як виглядає бруківка в інших містах, де також є історичні центри. Такі міста є і в Україні, і за кордоном. З тих міст, які найближче до Чернівців, ми були у Львові і Камʼянці-Подільському.

Серед міст в інших країнах, які також мають старовинні центри з бруківкою, ми побували у Гданську, Кракові (Польща) й Таллінні (Естонія).

Усі вищеназвані міста приваблюють туристів тим, що там можна походити старими вуличками по бруківці, подивитися на архітектурні шедеври і поринути в атмосферу минулого.

Підпишіться на наш Viber

Але всі ці міста підходять по різному до того, аби організувати життя старого центру. Десь проїзд для транспорту в історичний центр повністю перекритий, десь він обмежений частково і дозволений лише в певні години. Так, зокрема, зробили в Естонії.

Хоча, наприклад, у Кракові, по бруківці їздять і автівки, і громадський транспорт, і кінна поліція, і карети, запряжені кіньми.

Цікаво також, що в Гданську під час Другої світової війни архітектура сильно постраждала. Тож старий центр міста там відновлюють досі.

Ми пропонуємо подивитися, як виглядає бруківка у Чернівцях та в інших містах, про які ми вже згадали.

Тож почнемо з Чернівців

Тепер глянемо, як у сусідньому Камʼянці-Подільському

Зазирнемо до Львова

І перейдемо до більш віддалених міст. Перед вами - Краків

Тепер Гданськ

І, нарешті, Таллінн

Читайте також:

  • Романтична легенда чернівецького "Титаніка"
  • Мільйони на дерева і капремонт освітлення - у Чернівцях провели кілька тендерів
  • Залізнична перлина Чернівців: від болота до архітектурного шедевра


AliExpress WW

lamoda ru

Banggood WW