У Чернівцях бруківка доповнює цілісність концепції та образу старого центру міста. Разом зі будівлями часів Австрійської імперії вона зберігає візуальну памʼять про минуле.
Про те, як та коли у Чернівцях зʼявилися бруківка, ви можете почитати в одному з наших попередніх матеріалів.
Водночас містяни, а зокрема водії, часто скаржаться на якість чернівецької бруківки. Про це свідчать результати нашого опитування, воно так і називається - "що бісить водіїв у Чернівцях".
Сайт 0372.ua вирішив порівняти, як виглядає бруківка в інших містах, де також є історичні центри. Такі міста є і в Україні, і за кордоном. З тих міст, які найближче до Чернівців, ми були у Львові і Камʼянці-Подільському.
Серед міст в інших країнах, які також мають старовинні центри з бруківкою, ми побували у Гданську, Кракові (Польща) й Таллінні (Естонія).
Усі вищеназвані міста приваблюють туристів тим, що там можна походити старими вуличками по бруківці, подивитися на архітектурні шедеври і поринути в атмосферу минулого.
Підпишіться на наш Viber
Але всі ці міста підходять по різному до того, аби організувати життя старого центру. Десь проїзд для транспорту в історичний центр повністю перекритий, десь він обмежений частково і дозволений лише в певні години. Так, зокрема, зробили в Естонії.
Хоча, наприклад, у Кракові, по бруківці їздять і автівки, і громадський транспорт, і кінна поліція, і карети, запряжені кіньми.
Цікаво також, що в Гданську під час Другої світової війни архітектура сильно постраждала. Тож старий центр міста там відновлюють досі.
Ми пропонуємо подивитися, як виглядає бруківка у Чернівцях та в інших містах, про які ми вже згадали.
Читайте також: