Банки продовжують блокувати картки українців: з чим це пов'язано та як відновити доступ до рахункуВсе більше українців стикаються з блокуванням банківських карток. Доступ до рахунків обмежують не тільки через заборгованість та шахрайські дії, а й через низку інших факторів, що виявляються в межах фінансового моніторингу, пише OBOZ.UA.

Хто і через що може залишитись без рахунку

Українські банки зобов'язані відстежувати операції за рахунками своїх клієнтів, що насамперед необхідно для попередження узаконення тіньових доходів та нелегальної підприємницької діяльності.

Юридичні особи мають підтверджувати кожну свою операцію документально, тому їхні рахунки блокують рідше. Рахунки фізичних осіб моніторять за низкою критеріїв, кожен з яких може стати причиною блокування.

Грошові перекази на великі суми

Усі дії з сумами понад 400 тис. грн ретельно відслідковуються. Причому клієнти мають надати інформацію походження коштів, мету операції тощо, а дані передаються до Держфінмоніторингу.

Частота платежів та їхня відповідність профілю клієнта

Підозру може викликати несподіване та масове надходження на рахунок переказів від різних людей, в тому числі на дрібні суми. Адже це може вказувати на незаконну підприємницьку чи волонтерську діяльність. Крім того, сигналом для перевірки і можливого блокування може стати переказ нетрадиційно великої суми для рахунку.

Підозра про виплату "сірих" зарплат

Додаткові запитання у банка можуть виникнути у ситуаціях, коли, наприклад, на рахунок фізособи вноситься велика сума готівкою, після чого ця сума "розкидається" по інших рахунках. Крім того, підозру викликає невідповідність річного обороту за рахунком офіційним доходам власника.

Відмова надати документи

У деяких випадках банки можуть попросити клієнтів надати офіційні дані про себе чи конкретну операцію. У разі ігнорування цього рахунок можуть заблокувати.

Операції з криптовалютою

Питання у банків можуть викликати операції, де важко підтвердити доходи. Крім криптоторгівлі, яка не врегульована на державному рівні, сюди можна віднести операції, пов'язані з азартними іграми, торгівлею антикваріатом тощо.

Що робити, якщо картку заблокували

Варто враховувати, що банки зазвичай стежать за рахунками не в ручному режимі, а застосовуючи спеціальні автоматичні алгоритми. Тому після автоматичного блокування питанням можуть додатково зайнятися співробітники Держфінмоніторингу.

Якщо клієнту банка заблокували рахунок, але він не порушував закон і хоче надалі обслуговуватись у цій фінустанові, потрібно вжити наступних заходів:

  • проаналізувати свої фінансові операції на ризиковість, а також перевірити фінансову репутацію осіб, яким переказували або від яких виходили кошти;
  • підготовити документи, що підтверджують законність операцій (наприклад, якщо операція пов'язана з поверненням боргу, треба надати боргову розписку як доказ);
  • надалі супроводжувати фінансові операції відповідними документами, відмовитися від ризикових операцій.

"Якщо ви демонструватимете максимальну відкритість у відносинах з банком і надасте необхідні документи, то, найімовірніше, рахунок вам розблокують. При цьому ваша операція не має бути явно злочинною або явно протизаконною. Інакше рахунок залишиться заблокованим", – пояснив юрист Дмитро Лазебний.AliExpress WW

lamoda ru

Banggood WW