Розвиток деменції пов'язаний із якістю сну: учені здивували результатами дослідженняЗа результатами 17-річного дослідження вчений Метью Пейс із Університету Монаша в Австралії виявив зв'язок між деменцією та якістю сну, особливо його повільною фазою. Це може мати важливі наслідки для розуміння та попередження нейродегенеративних захворювань, таких як хвороба Альцгеймера.

Що збільшує ризик розвитку деменції

Дослідження Меттью Пейса було завершено після 17 років спостережень, під час яких вчений аналізував вплив якості та тривалості сну на виникнення деменції. Результати цього дослідження були опубліковані в журналі JAMA Neurology.

Меттью Пейс стверджує, що основний фактор ризику розвитку деменції у пов'язаний зі зниженням фази повільного сну. Вона відіграє важливу роль у відновленні та очищенні мозку від шкідливих матеріалів, включаючи бета-амілоїдний білок, який є ключовим фактором в розвитку хвороби Альцгеймера.

Це відкриття свідчить про те, що тривалість і якість сну мають значення не тільки для фізичного, але й для когнітивного здоров'я людини. 

Результати дослідження підкреслюють необхідність подальших розробок у галузі сну та деменції для розвитку більш конкретних рекомендацій щодо профілактики та лікування проблем зі здоров'ям. Усвідомлення важливості здорового сну може сприяти покращенню якості життя та зменшенню ризику розвитку хвороби у майбутньому.AliExpress WW

lamoda ru

Banggood WW