За яких умов військовозобов'язаному можуть заблокувати банківський рахунок: роз'яснення юристаБлокування рахунків військовозобовязаним особам в Україні – тема, яка зараз активно обговорюється у суспільстві. Кажуть, що військовозобов'язаним чоловікам можуть заблокувати банківські карти через неявку за повісткою до військкомату.

Чи можливе насправді застосування таких обмежень, і які можуть бути причини, розповів юрист Максим Боярчуков, пише Today.ua.

За словами фахівця, українців, які порушують закони про мобілізацію та ігнорують виклики до ТЦК за повістками, можуть притягнути до адміністративної відповідальності. За подібні правопорушення передбачений штраф, при цьому оскаржити рішення можна через суд протягом 10 днів.

У разі, якщо протягом цього терміну ухвала про штраф не була оскаржена, її передають до органів виконавчої служби. Тоді боржнику, який не виплатив штраф, можуть заблокувати банківський рахунок.

Юрист наголошує, що співробітники ТЦК та СП не мають доступу до рахунків військовозобов'язаних. У зв'язку з цим блокувати їх лише через неявку за повісткою не можуть.

"У разі, якщо військовозобов'язаний не дотримується покладених на нього обов'язків, територіальні центри комплектування та соціальної підтримки мають право складати протоколи про притягнення до адміністративної відповідальності", - пояснив Максим Боярчуков.

Також він зазначив, що навіть якщо чоловік оскаржить рішення через суд, все одно доведеться сплатити судовий збір, який складає зараз 536,80 грн.

Причини блокування карток військовозобов'язаних

Обставини, за яких військовозобов'язаним особам можуть заблокувати рахунки, аналогічні тим, які беруться до уваги у випадку будь-яких інших громадян України. Винятків для них, за законодавством, не існує.

Тому причини блокування можуть бути наступними:

  • якщо після проведення банком фінансового моніторингу відсутнє підтвердження джерел доходів;
  • якщо рахунки пов'язані з фінансуванням злочинної діяльності (тероризм, поширення зброї масової ураження);
  • якщо кошти стали результатом злочинної діяльності тощо.


AliExpress WW

lamoda ru

Banggood WW