Чи повинні учні на перервах у школі спілкуватися українською: відповідь мовного омбудсменаЗгідно зі ст. 1 Закону України "Про забезпечення функціонування української мови як державної" єдиною державною мовою в Україні є українська. Мовою освітнього процесу в закладах освіти є державна мова. Проте іноді виникають питання, чи повинні учні говорити рідною мовою на перервах в школі.

Про це повідомляє сайт 056.

Уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь вважає, що під час шкільних перерв учні зобов'язані говорити українською, бо перерви є частиною освітнього процесу.

"Ми зверталися до Міністерства освіти і науки України за додатковим роз’ясненням, що є освітнім процесом, адже чимало порушень мовного закону саме поза уроками.

Позиція така: освітній процес – це всі види діяльності, які відбуваються на території закладу освіти. Тобто це і класна робота, і виховна робота, і спілкування здобувачів освіти та педагогічних представників у класах, учительських, їдальнях, коридорах, спортивних залах, на стадіоні, на території школи. Перерва – це теж освітній процес, і там має бути державна мова", - заявив він в інтерв'ю національному інформаційному агентству "Укрінформ".

За словами Креміня, порушення у дошкіллі тягнуть за собою значно більше потенційних порушень. І вони можуть продовжуватися вже в школі. Згодом це перенесеться на університетський рівень.

Депутат Верховної Ради України від фракції "Слуга народу" Максим Бужанський прокоментував вимоги мовного омбудсмена Креміня щодо використання дітьми виключно української під час шкільних перерв.

"На перервах ваші діти мають право говорити будь-якою мовою, вони нікому нічого не винні в цьому відношенні. Не звертайте уваги на крики довіреної особи Януковича пана Кременя, він перевищує свої повноваження.

Зауважте, подібного дегенеративного роду зауваження надходять лише від нього, вчителі зосереджені на тому, щоб вчити дітей, а не перетворювати перерву слідство, хто якою мовою когось за кіси смикав", - написав Бужанський в Telegram.AliExpress WW

lamoda ru

Banggood WW