Спалах гепатиту В: МОЗ шукає джерело інфікуванняУ Вінниці та області триває спалах вірусного гепатиту А. Як повідомив у понеділок, заступник міністра охорони здоров’я України, головний державний санітарний лікар Ігор Кузін, нині проводиться епідемічне розслідування джерела інфікування.

"Зараз бачимо, що цей спалах локалізується не лише в самому місті Вінниця, але за рахунок контактів він також поширюється на найближчі населені пункти. (...) Враховуючи кількість постраждалих, це вже надзвичайна ситуація обласного масштабу і обласного рівня", - сказав він.

Епідемічна статистика, за словами Кузіна, показує, що саме джерело інфікування існує й надалі. Згідно з гіпотезою МОЗ, цим джерелом можуть бути харчові продукти і питна вода, додав він.

"Тому зараз основний фокус лікарів-епідеміологів полягає в тому, щоб дообстежити працівників епідемічно небезпечних сфер і серед них знайти вже потенційну людину, яка перехворіла або продовжує хворіти на вірусний гепатит", - наголосив Кузін.

Протягом 28 та 29 жовтня у Вінниці, за його словами, було протестовано на гепатит А понад 100 осіб і ця робота триває.AliExpress WW

lamoda ru

Banggood WW