У МОЗ розповіли, як психологіно підготуватися до ймовірних блекаутівЗ настанням холодів у багатьох українців виникає питання, як вижити в умовах можливих блекаутів, особливо з урахуванням високої ймовірності атак на енергетичну інфраструктуру держави з боку росії. Психотерапія може стати важливим інструментом у допомозі людям, які переживають неконтрольовані або малоконтрольовані події, такі як блекаути, війни та складні життєві ситуації загалом. Міністерства охорони здоров'я надало рекомендації щодо того, як підготуватися і впоратися з можливими відключеннями електроенергії.

1. Прийміть ситуацію

Перш за все, важливо прийняти факт можливих блекаутів. Це не означає, що вам потрібно відмовитися від використання акумуляторів, ліхтарів і запасів елементарних товарів для виживання. Проте важливо не дозволяти фрустрації засліпити вас. Зосередьтеся на прийнятті ситуації та спробуйте знайти щось цікаве та важливе для себе в цей період.

2. Розвивайте корисні думки

Замість того, щоб вдаватися до думок про вашу безсилість і негативне майбутнє, спробуйте переформулювати свої думки. Замість "Я безсила і перед мною безкінечні темні місяці" подумайте про "життя з почуттям гумору: коли я мріяла/мріяв про неробство в робочий час – я не таке мала/мав на увазі!". Позитивні думки можуть допомогти полегшити напругу і стрес.

3. Фокусуйтеся на справжньому

Замість того, щоб думати про віддалене майбутнє або спекулювати про події, які не під вашим контролем, спрямовуйте свою увагу на насущні справи. Робіть корисні речі, які можуть полегшити вам і вашій сім'ї життя в умовах відключення електроенергії, такі як приготування їжі на газовій плиті або сортування випраної білизни. Це не тільки допоможе вам відволіктися від стресу, але і зробить ваше життя більш комфортним.

4. Розгляньте свої цінності

Важливо будувати свої дії на основі ваших справжніх цінностей. Різні люди можуть по-різному реагувати на подібні ситуації. Ось два приклади: одна людина може думати: "Я зберігаю електроенергію і користуюсь газовим обігрівачем, оскільки це відповідає моїм цінностям збереження ресурсів", - а інша може сказати: "Мене злить ця ситуація з опаленням, скоріше би літо. У який невдалий час змін ми живемо!". Важливо розуміти свої власні цінності і діяти відповідно до них.

Усі ці поради можуть допомогти вам покращити своє психологічне становище та легше пережити можливі блекаути та інші негативні ситуації. Важливо пам'ятати, що життя складається з різних перипетій, і ваша здатність адаптуватися і зберігати позитивний настрій грає важливу роль для вашого добробуту та самопочуття.AliExpress WW

lamoda ru

Banggood WW