Слова, що відкривають Україну світу: які вирази державною мовою розуміють у всіх країнахЦьогоріч Україна вперше відзначає День української писемності та мови саме 27 жовтня. Перенесення відзначення події повʼязане з переходом на новоюліанський календар, бо дата встановлення Дня української писемності та мови визначена у день памʼяті Преподобного Нестора-Літописця. 28 липня 2023 року Президент України підписав указ про зміну дати святкування з 9 листопада на 27 жовтня.

Редакція розкаже, що це за день та декілька цікавих фактів про українську мову, що об'єднує нас з усім світом. 

Завдяки мові та мисленню суспільство здатне змінювати навколишній світ. Недарма, українську мову називають солов’їною, адже вона багата на епітети та її звучання неймовірне. Безумовно, мова для народу є його скарбницею, живою схованкою людського духу. Рідна мова утворює невидимий зв’язок між усіма поколіннями минулого та майбутнього. Навіть коли українську мову намагалися витіснити, народ завжди зберігав та відстоював право розмовляти своєю мовою. Українську мову встановили державною 26 жовтня 1989 року. Пізніше, у 1996 році цей статус українською мови було підтверджено Конституцією України.

Українська мова є однією зі слов’янських мов. Необхідно наголосити, що наша мова походить від єдиного праслов’янського кореня, а не від міфічної давньоруської мови, яка нібито розділилася на три мови – українську, білоруську та російську. Процес формування української мови розпочався в 6 ст. і тривав до 16 ст. У її становленні брали участь не лише слов’янські племена, але й іраномовне та тюркомовне населення. Українська мова є частиною слов'янської мовної групи й має численні лінгвістичні зв'язки з іншими слов'янськими мовами, такими як російська, польська, білоруська, інших груп мов, таких як германські (наприклад, німецька), та тюркські (наприклад, турецька), іноді латинськими мовами через історичні впливи.

Українська мова вже давно веде боротьбу за своє виживання. Ще до початку широкомасштабного вторгнення нашу країну під впливом російської пропаганди намагалися розсварити на фоні мовного питання. Після 24 лютого 2022 року більшість громадян перейшли на державну мову і не бояться говорити суржиком, бо таким чином відбувається "ґвалтування" російською мови. Після повномасштабного вторгнення російських військ використання української мови в нашій країні кардинально змінилося. Також стала збільшуватися кількість україномовних людей у східних та південних регіонах нашої країни, які раніше традиційно вважалися російськомовними.

Правда, це зовсім не означає, що вся країна поголовно перейшла українською мовою. Є багато людей, які однаково часто використовують дві мови — як у побуті, так і на роботі, проте планують повністю перейти державною мовою в усіх сферах життя.

Українська мова почала звучати по усьому світу, бо кількість виїхавших через війну наших громадян може сягати 6,7 млн осіб. По усьому світу вже знають Україну і гасла: "Слава Україні! і Героям слава!“. Сьогодні українською мовою говорять близько 45 мільйонів людей у всьому світі, і кількість тих, хто хотів би вивчити українську мову, стрімко збільшується. Такий інтерес до української мови виник і продовжує зростати після повномасштабного вторгнення російської армії, а мужність наших захисників лише посилює популярність України у світі.

Багато жителів інших країн, які раніше майже нічого не знали про нашу країну, почали цікавитися українською культурою та традиціями, вивчати українську мову. Таким чином вони висловлюють солідарність із народом України.

Минулого року, вже через місяць після початку повномасштабної війни, українська мова стала однією з найпопулярніших мов на землі – бажання вивчати її виявили понад мільйон людей. Розмовляти українською мовою хочуть навіть у тих країнах, які знаходяться далеко від Європи – в Аргентині, Японії та В’єтнамі.

Проте найбільше вивченням нашої державної мови цікавляться в США, Польщі, а також Великій Британії. Тож можна сміливо сказати, що мова нашої країни сьогодні перебуває серед найкрутіших трендів світу. Більш того в інших країнах починають вивчати нашу мову. Українцям, які вивчають інші мови можна з легкістю знайти спільні слова з ними. Бо вони є майже у кожній мові світу. Україна має набагато більше спільного зі світом ніж ми гадали раніше.

Українська мова має свою унікальну лексику та граматику, які відрізняють її від інших мов. Розвиток української мови зазнав сильного впливу історичними подіями та культурними контактами, але вона залишається важливою складовою культурної ідентичності українського народу.

Українська мова має спільні слова з багатьма іншими мовами, оскільки вона взаємодіяла з різними культурами протягом своєї історії. Ось лише кілька прикладів слів української мови, які мають спільну етимологію з іншими мовами завдяки культурним обмінам та історичним подіям.

 • Польська мова: слова "книга" (książka), "стіл" (stół), "двері" (drzwi).
 • Англійська мова: слова "телефон" (telephone), "комп'ютер" (computer), "музика" (music).
 • Німецька мова: слова "вікно" (Fenster), "шоколад" (Schokolade), "готель" (Hotel).
 • Французька мова: слова "ресторан" (restaurant), "багаж" (bagage), "мода" (mode).
 • Литовська мова: слова "цукор" (сukrus), "м’ясо" (мėsa)," "мед"  (мedus), "дим" (dūmas). 
 • Турецька мова: слова "чай" (çay), "кава" (kahve), "ресторан" (restoran).
 • Італійська мова: слова "музика" (musica), "кафе" (caffè), "піцца" (pizza).
 • Грецька мова: слова "демократія" (δημοκρατία), "математика" (μαθηματικά), "філософія" (φιλοσοφία).
 • Іспанська мова: слова "футбол" (fútbol), "гітара" (guitarra), "ресторан" (restaurante).
 • Латинська мова: слова "медицина" (medicina), "університет" (universitas), "театр" (theatrum).
 • Германські мови (німецька, англійська, голландська): слова "банк" (Bank), "шафа" (Schrank), "футбол" (football).
 • Арабська мова: слово "цифра" (صفر, sifr), що означає "нуль".

Ці спільні слова української мови з іншими мовами свідчать про історичні контакти та культурний обмін з різними народами, що робить українську мову багатшою та різноманітною. Ця мова має давню історію та важливу роль в культурній спадщині України та світу.

Таким чином ми бачимо, що українська мова має численні слова, які мають спільну етимологію з іншими мовами завдяки культурним обмінам та історичним подіям. Це свідчить про багатогранну історію та впливи, що сформували українську мову. Така спільність слів допомагає зрозуміти, як мови можуть взаємодіяти та збагачуватися через контакти з іншими культурами.AliExpress WW

lamoda ru

Banggood WW