"Українська - мова єднання незламних": покровчани доєднались до написання національного радіодиктанту27 жовтня у день пам'яті преподобного Нестора Літописця в Україні відзначається День української писемності та мови за сучасним (новоюліанським) календарем.

Традиційно в цей день на Українському радіо відбувається масштабна акція: всі охочі пишуть Радіодиктант національної єдності, метою якого є об’єднання навколо української мови.

Так, до написання диктанту долучились й представники структурних підрозділів Покровської МВА та міськради, зокрема, заступники очільника громади, керівники відділу освіти і культури, вчителі та представники молодіжної ради.

"Українська - мова єднання незламних": покровчани доєднались до написання національного радіодиктанту, фото-1

Перед початком написання учасники заходу долучились до онлайн-зустрічі з т.в.о. Міністра культури та інформаційної політики України Ростиславом Карандєєвим, уповноваженим із захисту державної мови Тарасом Креміня та заступницею голови Донецької облдержадміністрації Юлією Костюніною.

"Українська - мова єднання незламних": покровчани доєднались до написання національного радіодиктанту, фото-2

Авторкою радіодиктанту-2023 стала українська поетеса та перекладачка Катерина Калитко. Назва тексту — "Дороги України". Читатиме його актор театру та кіно Олексій Гнатковський, який зіграв Івана Довбуша у фільмі "Довбуш".

"Українська - мова єднання незламних": покровчани доєднались до написання національного радіодиктанту, фото-3"Українська - мова єднання незламних": покровчани доєднались до написання національного радіодиктанту, фото-4

«Участь у цьому масштабному патріотичному заході вже перетворилася на добру традицію і для представників структурних підрозділів Покровської МВА та міськради. Адже це не лише можливість перевірити свої знання рідної мови, але й продемонструвати громадську позицію, відчути єдність з іншими учасниками диктанту – українцями, що мешкають не лише в рідній країні, але й за її межами», - поділилась заступниця начальника Покровської МВА Маргарита Ідрісова.

"Українська - мова єднання незламних": покровчани доєднались до написання національного радіодиктанту, фото-5

Текст цьогорічного диктанту — це розповідь про подорож на авто зі прифронтового Сходу до рідної домівки через усю Україну, яка зачаровує в кожному куточку, попри війну, що триває.AliExpress WW

lamoda ru

Banggood WW