У Кривому Розі відзначили авторок кращих текстів проєкту "Розкажи про неї", - ФОТОМинулої суботи, 21 жовтня, відбулося вручення відзнак кожній учасниці конкурсу “Розкажи про неї”.

Про це повідомляє сайт 0564.ua.

Авторки та героїні текстів зустрілися в одній із затишних та досить популярних бібліотек міста - Бібліотеці на Поштовій. 

Почалась зустріч із подяки завідувачки бібліотекою Валентини Косих за співпрацю з ініціативою "рівні у кривому", зокрема щодо дарування книг.

Представниця ініціативи "рівні у кривому" Ольга Костіна й цього разу дотрималася традиції та передала бібліотеці книгу авторства Віри Агєєвої “Бунтарки: нові жінки і модерна нація”. Ще декілька десятків примірників книги перейшли в руки присутнім учасницям згаданого конкурсу.

Власне, і все відзначення пройшло з підкресленням важливості взаємодії, важливості тандему.

"Ми можемо проводити свої події, маючи гостинність на локаціях. Авторки змогли дати цікавий матеріал, знаючи раніше героїнь або спеціально познайомившись із ними для написання конкурсної роботи. Героїні стали ще відоміші завдяки роботі авторок.

Коли патріархат оббріхує і знецінює жіночу дружбу та співпрацю, щоб послабити можливість спротиву жіноцтва мізогінній системі, ми закріплюємо однією зі своїх цінностей жіночу солідарність. Жінки можуть і вміють підтримувати одна одну. Це та правда, яку хочеться також робити більш видимою", - наголосила Ольга Костіна.

Друга частина заходу - круглий стіл про видимість жінок у публічному просторі - була присвячена ще одній важливій суспільній цінності.

Обговоривши несправедливо забуті імена, зокрема архітекторок Нінель Мухачової, Ольги Лозинської, Оксани Коренчук, та свідоме замовчування внеску жінок, як, наприклад відхилення пропозиції вулиці Посестер, коли вулиця Побратимів з'явилася на мапі міста, учасниці та учасники "круглого столу" зафіксували ще конструктивні способи підтримки та вшанування жінок, які зробили і роблять суттєвий внесок у розвиток міста.

Зокрема серед доступних кожній людині  – поширювати інформацію про жінок у своїх соціальних мережах та відвідувати заходи, де провідну роль грає жінка. Розмістити портрет видатної діячки у себе в кабінеті чи класній кімнаті - теж нескладна, але вагома справа.

Йшлося про те, що не варто забувати і про народну енциклопедію - Вікіпедію. До 30 листопада триває кампанія про видатних жінок у Вікіцитатах (посилання в коментарі).

З більш глобальних пропозицій на обговоренні прозвучали продовження таких заходів, як конкурс та Фемквартал, розміщення містом банерів з інформацією про жінок (як приклад учасниці навели візуальний ряд про жінок у музеї “АрселорМіттал Кривий Ріг”) та навіть запровадження премії. Можливо Міс Криворожанка наповниться новим змістом не тільки про красу, чи навіть не так про красу, як про різні рольові моделі криворіжок.

"Віримо, що і для таких амбітних цілей знайдуться свої тандеми. Ще раз дякуємо кожній учасниці конкурсу та круглого столу. Чекаємо всіх на наших наступних заходах", - зазначила організаторка заходу.

Як ми писали раніше, ініціативна група “рівні у кривому” ("ФемОптика") спільно з сайтом 0564.ua за підтримки “Української феміністичної мережі” оголошувала конкурс текстів про діячок Криворіжжя сучасності та минулого "Розкажи про неї!". Учасники конкурсу мали змогу оформити свої знання про криворіжок або інтерв’ю з нашими землячками в текст на три тисячі знаків і н6адіслати його на розгляд журі конкурсу, яке й відібрало кращі тексти.

Цей проєкт було підготовлено за підтримки «Української Феміністичної Мережі за Свободу й Демократію» в межах програми співпраці з Urgent Action Fund for Women’s Human Right (UAF WHR). Зміст матеріалів не обов’язково відображає думку UAF.

Слідкуйте за новинами в Telegram. 

Підписуйтесь на нашу сторінку в Facebook. 

Читайте нас на Google News.

Фото надані ініціативою "рівні у кривому"AliExpress WW

lamoda ru

Banggood WW