Після падіння рівня води у Дніпрі співробітники Національного заповідника "Хортиця" знайшли понад 2000 експонатівДо фондів Національного заповідника "Хортиці" після падіння рівня Каховського водосховища надійшло більше ніж 2000 експонатів. Робота триває, адже рельєф острова змінюється. 

Про журналістам сьогодні повідомила тимчасово виконуюча обов'язки гендиректора Національного заповідника “Хортиця” Світлана Охріменко.

За її словами, Національний заповідник «Хортиця», попри умови військового стану, вже другий рік продовжує поповнювати свою фондову збірку. Обміління Дніпра, внаслідок злочинного руйнування Каховської ГЕС російськими окупантами влітку 2023 року, суттєво посприяло цьому процесу, оскільки для фахівців заповідника стали доступними берегові лінії, які раніше були затоплені. 

"Територія острову змінюється в залежності від рівня води. Наразі він також змінюється, бо працює ДніпроГЕС. Через підрив Каховської ГЕС та падіння рівня води у водосховищі, територія острова збільшилась на близько 180 га, але разом з тим, ми втратили велику кількість водних природних комплексів. Ми втратили цінні природні об'єкти. По-перше, в заплавній частині острова Хортиця ми втратили значну частину водно-болотних угідь. Як наслідок, загинули тисячі водних рослин, які мешкали на цій території, птахи та тварини втратили території, призначені для їх харчування. Втрати від такого падіння рівня води з екологічної точки зору частково прораховані заповідником. Наразі визначена сума - понад 1,5 млрд гривень стосовно втрат, які були завдані екосистемі острова. Проте, це не повний обсяг втрат", - каже вона.AliExpress WW

lamoda ru

Banggood WW