Населення Харкова: історія та сьогоденністьМісто Харків протягом трьох останніх століть входить до найбільш населених мегаполісів ні тільки України, але і Європи.

Але звісно, у перші роки після заснування це було відносно невелике поселення. Перші історичні дані про населення міста маємо у 1656 році. Тоді у Харкові мешкало близько двох тисяч людей. З них третина належала до військового стану - була козаками чи служивими людьми.

До 1725 року населення Харкова виросло в понад три рази — в той час у місті вже мешкало близько 6500 людей.

За наступні сто років населення Харкова виросло вдвічі та перед вторгненням Наполеона місто мало 13 тисяч мешканців. Для порівняння населення Москви тоді складало 270 тисяч, а Києва — 23 тисячі.

У 19 сторіччі населення міста стрімко зростало — у 1861 році у Харкові вже було 50 тисяч мешканців.

Перед початком Першої світової війни з кількістю населення Харків займав десяте місце в Російській імперії — в місті проживало 245 тисяч людей.

Серед українських міст більше було на той час тільки у Києві де було 595 тисяч населення та Одесі де проживало 630 людей.

Перед початком німецького вторгнення у 1940 році Харків вийшов на четверте місце у СРСР по населенню після Москви та Ленінграда та Києва — у місті тоді було 832 тисячі мешканців.

За часи німецької окупації населення Харкова скоротилося у пʼять разів - у 1943 році тут залишалося лише 170 тисяч мешканців.

У роки післявоєнної відбудови населення Харкова знову почало стрімко зростати. У 1962 році Харків офіційно став містом з мільйоном мешканців.

А у 1991 році у Харкові був зафіксовано історичний рекорд — в столиці Слобожанщини мешкало 1 мільйон 623 тисячі мешканців.

За майбутні 20 років населення Харкова знову зменшилось до 1 мільйона 441 тисячі, але після 2012 року знову почало зростати.

У 2023 році у Харкові проживало 1 мільйон 444 тисячі мешканців. За кількістю населення в Україні Харків уступав тільки Києву де мешкало три мільйони людей.

У перші місяці війни місто покинуло майже половина населення. Але уже під час війни  було зафіксовано декілька хвиль повернення харків’ян у місто.

Сьогодні згідно з даними влади у Харкові мешкає 1,2-1,3 млн постійного населення — серед них зараз ні тільки харківʼяни, а ще десятки тисяч переселенців з міст та сіл області.AliExpress WW

lamoda ru

Banggood WW