"Українців попереджають про надзвичайне подорожчання м'яса та молока": вже відомо, якими будуть ціниВ Україні очікується різке подорожчання всіх видів м'яса та молочки. Названа причина стрибка цін на одні із найпопулярніших продуктів у торгових мережах.

Як інформує "biz.today.ua", 2023 року свинина, яловичин і курятина стали одними з тих асортиментних позицій, які дорожчали максимальними темпами. Аналітики назвали головні причини підвищення цін. Серед них подорожчання палива та електроенергії, ускладнення логістики, зростання вартості кормів.

Також скоротилося поголів'я через повномасштабну війну. Втрачено близько 20% від колишньої кількості тварин. За даними Спілки молочних підприємств України, станом на кінець 2023 року чисельність корів знизиться до 58% від показника 2015 року. До військових факторів також додається сезонність: у зимовий період ціни на м'ясо та сало завжди підвищуються.

Молочка також зросте у ціні. З початком похолодання корови дають менше молока, причому його якість погіршується, тому в цей період продукти цієї категорії стають дорожчими. Найбільше негативний фактор відбивається на вершковому маслі - його вартість незабаром може збільшитись на 15-20%.

Економіст Олег Пендзин спрогнозував подорожчання продуктів до кінця року ще на 3-5%.

Відзначено підвищення попиту на товари через масове повернення українських біженців у вересні. Це пов'язано із початком нового навчального року.

На вартість продуктів також позначається подорожчання пального та очікування девальвації гривні через запровадження гнучкого курсу.

Ситуація у тваринницькій сфері залишається складною. Витрати на виробництво зростають, а фермери відчувають дефіцит коштів для відновлення зруйнованих приміщень та закупівлі молодняку.AliExpress WW

lamoda ru

Banggood WW