Спецслужби рф закликали школярів Дніпра до вандалізмуВикрито нові спроби російських спецслужб розхитати внутрішню обстановку в Україні та дискредитувати нашу державу на міжнародній арені. За рахунок вербування неповнолітніх українських юнаків рашисти намагалися розпалити антисемітські настрої на Житомирщині, а також у Дніпрі, Львові та Вінниці.

Про це повідомляє сайт 056 з посиланням на СБУ.

До складу групи входили 13-17-річні учні місцевих шкіл. Для їх дистанційного вербування спецслужби рф створили молодіжний праворадикальний Telegram-канал. Отримані таким чином медіафайли російяни «розганяли» у закордонних ЗМІ як фейкові публікації для дискредитації України.

Так, на Житомирщині: викрито 15-річного школяра з міста Радомишль, якого представники країни-агресора тривалий час психологічно «обробляли» через інтернет. Окупанти вимагали від юнака нанести антисемітські написи на одному з меморіальних знаків на території області.

У Дніпрі, Львові та Вінниці: також викрито місцевих учасників підконтрольного рф Telegram-каналу. Ними виявилися четверо школярів місцевих закладів освіти. Задокументовано як представники російських спецслужб закликали їх до вчинення актів вандалізму на місцях пам’яті жертв Голокосту.

Наразі за всіма викритими фактами триває розслідування у межах кримінального провадження, розпочатого за трьома статтями Кримінального кодексу України:

  • ч. 2 ст. 297 (наруга над могилою, іншим місцем поховання або над тілом померлого);
  • ч. 1 ст. 300 (ввезення, виготовлення або розповсюдження товарів, які пропагують культ насильства і жорстокості, расову, національну чи релігійну нетерпимість та дискримінацію);
  • ч. 1 ст. 436-1 (виготовлення, поширення комуністичної, нацистської символіки та пропаганда комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів).

СБУ звертається до батьків із закликом  бути пильними, щоб запобігати впливу ворожих спецслужб на українських дітей.AliExpress WW

lamoda ru

Banggood WW