Як відрізнити справжню м’ясну ковбасу від фальсифікату: три найвірніші ознакиПолиці магазинів рясніють безліччю ковбасних виробів на будь-який смак і гаманець. Серед них є як справжні ковбаси, виготовлені з м'яса, так і підробки, що лише імітують м'ясну сировину.

Відрізнити фальсифікат від справжньої ковбаси буває непросто, але в цьому можуть допомогти кілька порад, якими поділилось ТСН.ua.

Що входить до складу ковбаси

Згідно стандартів якості, ковбаса – це продукт, виготовлений на основі м'ясної сировини із додаванням спецій та смакових добавок. Але розвиток технологій дав можливість несумлінним виробникам підробляти ковбасу так, що при її виготовленні майже не використовується м'ясо. Такі вироби містять велику кількість соєвого білку, крохмалю, манну крупу, кристалічну глюкозу та інші речовини, яких не має бути в складі.

Державний стандарт чітко розподіляє ковбаси на сорти, які залежать від кількості м'яса в їхньому складі. Зокрема, ковбаси вищого ґатунку мають на 100% складатись із м’ясної сировини, причому 50% з неї має також бути вищого ґатунку. Тому такі виробі коштують дорого.

Але в продажу є ковбаса, яка значно дешевше, ніж м'ясо. Звісно, виробники не працюватимуть на збиток, тому виникає питання щодо якості таких виробів та реального складу. Зазвичай така "ковбаса" – це суміш жирної сировини, емульгаторів і стабілізаторів, що приправлені ароматичними добавками та барвниками. Вживання такого продукту зовсім не відповідає правилам корисного та збалансованого харчування.

Як відрізнити справжню ковбасу

Вибираючи натуральний і смачний продукт, слід звернути увагу на три визначальних ознаки.

Склад, зазначений виробником

У справжній ковбасі має міститись м’ясо: свинина, яловичина, курятина. Крім того, в її складі може бути сало, спеції та інші натуральні складники. Фальсифікований продукт видає велика кількість добавок, штучних ароматизаторів та консервантів.

Зовнішній вигляд

У розрізі справжня ковбаса має багатошаровий склад із чіткими відокремленими шарами м’яса та жиру, гладку поверхню, колір - від світло-рожевого до темно-червоного чи коричневого. Це залежить як від виду м'яса, так і від технології приготування. Підробки часто містять кісткові включення та білки зі шкіри тварин.

Запах

Якщо ковбаса справжня, вона матиме характерний м'ясний аромат з нотками прянощів, які входять до її складу. Фальсифікат має штучні сторонні запахи, які можуть бути надто вираженими. Якщо при виготовлені використовувалась неякісна сировина, для маскування можуть додаватись гостропахучі спеції.AliExpress WW

lamoda ru

Banggood WW