Національний музей космонавтики з Житомира долучився до роботи Міжнародного конгресу науковців, присвяченого Україні, — ФОТОДнями у столиці Литви, Вільнюсі, відбувся Міжнародний конгрес "Переосмислення України та Європи: нові виклики для істориків". У роботі конгресу взяли участь науковці з України, Литви, Естонії, Латвії, Польщі, Німеччини, Австрії, Франції, Нідерландів, Великобританії.

Про це інформує Національний музей космонавтики імені Сергія Павловича Корольова.

Обговорювалися проблеми історичної політики та історичної пам'яті, документування російських злочинів у війні проти України, питання нового типу воєнної історії. Серед учасників конгресу була генеральний директор Національного музею космонавтики ім. С. П. Корольова Ірина Дячук.

За її словами, на заході особливу увагу приділили питанням збереження культурної спадщини та трансформації у роботі музеїв України під час війни.

"Під час роботи конгресу була активна комунікація між музейниками, освітянами та науковцями з різних країн, що сприяло обміну досвідом та окреслення можливостей майбутніх партнерських проєктів. Велике значення мало спілкування із керівниками європейських фондів, які запровадили спеціальні програми для України. Встановлення прямих контактів - це перший крок до плідної кроскультурної взаємодії", - зазначила генеральний директор Національного музею космонавтики ім. С. П. Корольова Ірина Дячук.

Під час міжнародного конгресу відбулася презентація книги вченого із Шотландії Роберта Форста "Минуле в сьогоденні: переосмислення України, Європи та ролі національної держави у глобальну епоху".

"Учений порушив гостре питання включення тем з історії України в контексті загальноєвропейської історії в освітні програми провідних університетів, що сприяло б поширенню об'єктивних знань про Україну у світі", - сказала Ірина Дячук.

Національний музей космонавтики імені Сергія Павловича КорольоваAliExpress WW

lamoda ru

Banggood WW