Що буде, якщо поставити каструлю з гарячою їжею в холодильник: які ризики для техніки та продуктівБагатьом з нас ще від мам та бабусь відомо, що ставити гарячі страви до холодильника небажано. Такі дії були під суворою забороною, але точних причин цього, окрім можливої поломки техніки, майже ніхто пояснити не міг.

Чи насправді не можна ставити гарячу їжу в сучасні холодильники, які є ризики та що робити, якщо страву потрібно охолодити максимально швидко, розповідає РБК-Україна.

Можна чи ні ставити гаряче в холодильник

Щоб відповісти на це питання, насамперед слід дізнатись, про яку модель холодильника йде мова. Адже деякі сучасні холодильники цілком дозволяють це робити. Це стосується холодильників, які оснащені:

  • спеціальним відсіком для гарячого, завдяки чому інші відділення є захищеними від потрапляння теплого повітря;
  • технологією швидкого охолодження та заморожування продуктів, де продукти охолоджуються в рази швидше.

Але і за таких умов розміщення гарячих страв має свої мінуси. У першому випадку агрегат буде споживати більше енергії, а в другому – гаряча пара буде розподілятися по всьому холодильнику.

Чим загрожує розміщення гарячої їжі в холодильнику

Фахівці з ремонту холодильників попереджають, що краще не ставити в холодильник будь-які страви та посуд, температура яких перевищує кімнатну. Адже це несе не тільки певні ризики для техніки, а й для всіх продуктів в холодильнику. Вони розповіли про головні наслідки таких дій.

Знос компресора та перевитрата енергії

Холодильник працює, не виробляючи холод, а віддаючи тепло. В камері утворюється охолоджений простір за рахунок витягування теплової енергії і передачі її через радіатор. Тому, якщо помістити гарячу каструлю, кількість тепла зросте, і приладу доведеться збільшити інтенсивність роботи. Через це компресор швидше зношується. Крім того, більшою стає витрата електроенергії.

Поломки різних елементів техніки

Часте розміщення гарячого в холодильнику підвищує ризики таких поломок:

  • перегорання лампочки;
  • поломка вентилятора;
  • обрив фреонової магістралі;
  • перегрів фреону.

Ці несправності не відносяться до тих, що покривається гарантією.

Пошкодження полиць

Пластик та скло, з яких зазвичай виготовлені полиці холодильника, чутливі до високих температур. Тому якщо ставити на них гарячий посуд, це загрожує появою тріщин, сколів, подряпин.

Псування продуктів

Через розміщення посуду з гарячими стравами повітря всередині холодильника швидко нагрівається, тому все, що там знаходиться, може зіпсуватися. Особливо це небезпечно, якщо полиці напівпорожні, оскільки тоді охолодження розподіляється нерівномірно.

Що робити з гарячою каструлею

Якщо бракує часу і потрібно якнайшвидше охолодити гарячу страву в каструлі, щоб безпечно розмістити її в холодильнику, можна скористатись таким способом. Потрібно поставити гарячу каструлю в таз з холодною водою, періодично заміняючи воду, що тепліє, або додаючи кубики льоду.AliExpress WW

lamoda ru

Banggood WW