Черги до 2025-го року: чернігівці оформлюють статус «дитини війни»Виконавчий комітет чернігівської міськради на засіданні 11 вересня прийняв рішення «Про встановлення статусу дитини, яка постраждала внаслідок воєнних дій та збройних конфліктів».

Цим рішенням даний статус надається 517 чернігівським дітям.

Нагадаємо, статус «дитини війни» можуть отримати усі чернігівці, які були зареєстровані у місті станом на 24 лютого 2022-го року, й яким на той час не виповнилося 18 років. Також отримати цей статус можуть діти-ВПО. З практичної точки зору він, зокрема, надає право на безкоштовне харчування у школах та садочках.

-Майже усі діти міста Чернігова, які, станом на 24 лютого (2022-го року, - прим.) не досягли 18 років, мають право на встановлення цього статусу. Це близько 44 тисяч дітей. Також це діти-ВПО – це ще 2 тисячі дітей. Загалом виходить 46 тисяч. Зрозуміло, що одразу прийняти всі 46 тисяч одночасно немає змоги. Ми максимально приймаємо заяви. Порушень адміністративних термінів немає, ведеться попередній запис. Запис ведеться на 2025-й рік, - визнала начальниця управління (служби) у справах дітей міської ради Олена Зінченко. – Думаю, зараз ця хвиля, така бурхлива, схлине, й за 2024-й рік всі статуси будуть надані.

Наразі, за словами Олени Зінченко, статус «дитини, яка постраждала внаслідок воєнних дій та збройних конфліктів» отримали майже 3 тисячі чернігівців.

Олена Зінченко (у центрі) під час засідання виконкому

-Напруження відчувається. Але ми пояснюємо, роз’яснюємо, люди розуміють. Якщо є нагальна (потреба, - прим.) у встановленні цього статусу, то ми завжди ідемо на зустріч, тому конфліктних ситуацій немає. Люди у чергах не стоять, записуються по телефону, - розповіла пані Зінченко

Нагадаємо, допомагати в оформленні цих статусів допомагають безробітні, залучені до суспільно-корисних робіт. Але в.о. мера Чернігова Олександр Ломако заявив, що міська рада готова розглянути збільшення штату служби:

-Якщо є напруга, можливо, (варто, - прим.) подумати над збільшенням пропускної спроможності, можливо, взяти декілька людей додатково, які б допомагали, - сказав пан Ломако.

Нагадаємо, раніше ми розповідали які документи потрібні для отримання цього статусу.

Сєргєй Карась

Чернігівська медіа групаAliExpress WW

lamoda ru

Banggood WW